Prasa

einhard | 29 października 2019

Bagnoli: Atalanta może wygrać Scudetto

Osvaldo Bagnoli wygrał Scudetto jako trener Hellasu Verony w latach 1984–1985 i nie widzi powodu, dla którego Atalanta nie byłaby w stanie powtórzyć tego wyczynu.

84-latek z zadowoleniem przyjmuje pojawienie się „outsidera” w czołówce tabeli i cieszy się, że Atalanta konsekwentnie staje się siłą, z którą należy się liczyć w Serie A.

Oni też mogliby to zrobić. Pewnie, czemu nie? – powiedział Bagnoli w wywiadzie dla La Gazzetta dello Sport.

Przez lata Atalanta była jednym z największych klubów w naszej lidze. Wielokrotnie meldowali się na czołowych lokatach.

Sprawia mi przyjemność oglądanie mniejszych klubów. Powiedzmy, że nie zawsze największe kluby osiągają najlepsze wyniki. Dzieje się tak dlatego, że zwykle wyniki te są konsekwencją ciężkiej pracy.

Zawsze widziałem Atalantę jako klub, który stawia na wielu młodych piłkarzy i jest to coś, co naprawdę mi się podoba.

Źródło: tuttojuve.com

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
clyde_1987_
4 lat temu

Hellas Verona dokonało wielkiej rzeczy w 85, choć należy zaznaczyć, że pomimo wywalczenia Pucharu Mistrzów ówczesny Juventus zaliczył spory dołek jeżeli chodzi o rozgrywki ligowe i zajął dość niskie miejsce na koniec sezonu. Co do Atalanty, to faktycznie pojawiły się nieśmiałe diagnozy, jakoby podopieczni Gasperiniego mogli powalczyć o ligowe berło. Nie takie rzeczy zdarzały się w futbolu, niemniej dysponując, taką, a nie inną defensywą nie pokusiłbym się na postawienie na nich pieniędzy. Pierwszą czwórkę mają jednak jak w banku, a patrząc na nierówną grę Napoli pod wodzą Ancelottiego mogą spokojnie myśleć o trzeciej pozycji w Serie A.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi