Serie A

einhard | 12 czerwca 2020

Bain Capital dołącza do walki o prawa do Serie A?

Media podają, że Bain Capital zaproponował 3 miliardy euro za 25 procentowy udział w Serie A, przebijając tym samym ofertę firmy CVC.

Informowaliśmy jakiś czas temu, że grupa CVC zamierza wyłożyć  2 mld euro za 20% udział we włoskiej Serie A. Jednak serwis Bloomberg poinformował wczoraj wieczorem, że firma spotkała się z konkurencją ze strony Bain Capital, który oferuje 3 mld euro za 25% udział. Taka propozycja oznacza, że Bain Capital wycenia Serie A na 12 miliardów euro, w porównaniu z 10 miliardową wyceną ze strony CVC.

Władze ligowe oraz kluby szukają najkorzystniejszych dla siebie opcji, gdyż Serie a znajduje się daleko w tyle za Premier League. Włosi przekazali 1,2 miliarda euro przychodów z emisji praw telewizyjnych klubom znajdującym się w Serie A w porównaniu do aż 3,2 miliarda euro rozdzielonych między czołowe angielskie drużyny w ubiegłym roku.

Źródło: tuttojuve.com

 

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
anavrin_
3 lat temu

Jak zawsze w przypadku tego typu doniesień, moje pytanie jest jedno: ile z tego będzie kasy (dla klubów)? To, jak rozumiem, jest dokapitalizowanie SerieA jako instytucji. Kluczowe jest, jak przełożyłoby się to na budżety klubów.

AdiJuve
3 lat temu
Reply to  anavrin_

SerieA tworzą kluby, sama liga tak naprawdę bez klubów nie istnieje, jest tylko nadrzędną organizacją reprezentująco kluby w negocjowaniu kontraktów. Także zapewne klubom skapnie i to nie miało z tej kasy. Tylko pytanie czy firma, która przejmie część udziałów nie będzie mieć wtedy udziału w zyskach samej ligi . Z tego co mi się kiedyś rzuciło w oczy to włoskie kluby same negocjowały kontrakty TV i zgarniały wielką kasę. Swoją drogą jak się spojrzy na przychody z praw telewizyjnych Juve z sezonu 2005/06 a z tego co róznica jest niewielkie, przed calcioppoli Juve,Milan czy nawet Inter zgarniali taką kasę z… Czytaj więcej »

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi