Prasa

tItOveN | 18 września 2018

Bartomeu: CR7 w Juve? To wyczyn

Prezydent Barcelony, Josep Maria Bartomeu, nazywa transfer Cristiano Ronaldo wyczynem Juventusu i wskazuje Bianconerich jako jednego z faworytów do zwycięstwa w Lidze Mistrzów.

Prezydent Barçy w wywiadzie dla Gazzetta dello Sport podzielił się swoimi opiniami na temat grana faworytów w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów, poruszono jednak także temat transferu Cristiano Ronaldo, który zaszokował świat futbolu.

Zacznijmy od Ligi Mistrzów – powiedział Bartomeu. Choćby dlatego, że w ostatnich dwóch sezonach zostaliśmy wyeliminowani przez włoskie zespoły – najpierw przez Juventus, potem przez Romę. Trzeba przyznać, zasłużenie.

Kto wygra w tym roku? Drużyny są wyrównane, poza Juventusem, który zakontraktował Ronaldo, nikt nie dokonał sensacyjnych transferów. Wydaje się, że nikt nie chciał sprzedawać swoich najlepszych graczy, patrzono na rynek bardziej w aspekcie sportowym niż ekonomicznym.

O przenosinach Ronaldo do stolicy Piemontu:

Andrea Agnelli dokonał niesamowitego wyczynu. Dla mnie jest to przykra historia, ponieważ La Liga straciła gwiazdę – po Neymarze drugą w ciągu dwóch lat. Jest to negatywne dla hiszpańskiego futbolu i nie ma tutaj znaczenia fakt, że Real być może został osłabiony. W Hiszpanii chcemy oglądać najlepszą piłkę nożną. Tylko wtedy możemy rywalizować z Premier League, która jest najbogatsza. Ronaldo stanowi wzmocnienie nie tylko dla Juventusu, ale dla całej Serie A. Jeśli chodzi o Ligę Mistrzów, muszę powiedzieć, że zgadzam się z Leo Messim: Juventus z Ronaldo ma jeszcze większe szanse na końcowy triumf.

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi