Gracze Juve

NR.17 | 3 kwietnia 2020

Barzagli: Bycie trenerem jest stresujące

Andrea Barzagli tłumaczy swoją nową role w zespole trenerskim Juve, pomimo tego, że nie wszyscy potrafią go brać całkowicie na poważnie.

Obecnie emerytowany już obrońca jest częścią sztabu Maurizio Sarriego, skupiając się na pracy z obrońcami.

Spędziłem pierwszy miesiąc obserwując, słuchając i ucząc się, więc wszystko jest dla mnie nowe. ­Barzagli opowiada w wywiadzie z Fabio Cannavaro, na Instagramie.

To całkiem fajna zabawa, ale dla głównego trenera musi to być strasznie stresująće. Jeszcze nie zdecydowałem co zrobię w przyszłości. Spodobał mi się pomysł pozostania w Juventusie na przynajmniej rok, żebym mógł poznać piłkę z różnych stron.

Czy jego byli koledzy z drużyny traktują go inaczej, gdy jest już członkiem sztabu?

Chiellini jako jedyny wciąz nazywa mnie Barzaglione, ale pozwalam mu na to. Bonucci mówi do mnie per Pan, ale za każdym razem tylko próbuje ukryć uśmiech. To trochę dzwine, pracować z tymi, z którymi grałem, ale kiedy im daję radę, chętnie słuchają. Jeśli miałbym prowadzić treningi indywidualne to na pewno nie z Giorgio i Leo!

Próbuję namówięć Gigiego Buffona, aby dał sobie spokój i dołączył do nas, ale szczerze mówiąc, wciąż jest w świetnej formie. Tak samo jak Giorgio, co pozwoliło mu wrócić na nogi tak szybko po kontuzji.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi