Gracze Juve

einhard | 24 maja 2019

Barzagli potwierdza transfer Romero

Andrea Barzagli potwierdził, że Cristian Romero dołączy do Juventusu.
 
Mam nadzieję, że Rugani i Romagnoli mogą stać się ważnymi filarami reprezentacji.– powiedział 38-latek w rozmowie z La Gazzetta dello Sport zapytany o swoich potencjalnych spadkobierców.
Myślę, że mają potencjał, ale dla obrońcy kluczowe jest, aby był punktem odniesienia dla swoich kolegów z drużyny. Są jeszcze młodzi i będą się rozwijać. Mają talent. Romero również ogromny potencjał. Dołączy do grupy graczy, którzy mogą go wiele nauczyć. Zarówno Bonucci, jak i Chiellini są świetnymi obrońcami.
Jeśli jesteś mądry i zaczniesz się od nich uczyć, to znacznie się poprawisz. Dodatkowo, kiedy dołączasz do Juventusu, oprócz bycia dobrym graczem, musisz mieć osobowość. To kluczowe.
 
Barzagli został następnie zapytany o swoich ulubionych zagranicznych obrońców.
 
De Ligt z Ajaxu. Jest młody i twardy, ale zagranicznym obrońcą, który jest dla mnie prawdziwym wzorem, jest Sergio Ramos. Kiedy utrzymujesz się tak długo na wysokim poziomie, grając dla topowego zespołu i drużyny narodowej, jest ku temu powód. Jesteś mistrzem.
 
Były reprezentant Włoch był częścią słynnego „BBC” z Leonardo Bonuccim i Giorgio Chiellinim. Trio doprowadziło Bianconerich do siedmiu z ostatnich ośmiu Scudetti.
 
Conte miał wizję BBC. To on umieścił nas w trójce i wydawało się, że jesteśmy dla siebie stworzeni. BBC wyciągnęło z nas to, co najlepsze. Widzieliśmy wszystko, co dzieje się na boisku i rozumieliśmy się w locie. Jest jeszcze jeden B do zapamiętania, Buffon. To punkt odniesienia, inteligencja i talent.
Zostanie trenerem to coś, o czym już myślałem. Zrobię kurs w Coverciano. Chcę zobaczyć, czy ten świat mnie pochłonie. Kiedy jesteś graczem, jesteś jak mała firma i myślisz tylko o sobie, wszystko kręci się wokół ciebie i podejmujesz własne decyzje. Jako trener musisz zacząć myśleć o większej ilości spraw. Nie chodzi tylko o to, kto gra, ale także o relacje z zawodnikami, pracownikami, lekarzami, prasą, klubem. Jest inaczej i to mnie fascynuje. Mam nadzieję, że będę dobrze pasował do takiej pracy.
 
Nie mogło także zabraknąć pytania o CR7 i odchodzącego z klubu Maxa Allegriego.
 
Ronaldo jest supergwiazdą, ale nie zachowuje się w taki sposób. Jest najbardziej rozchwytywaną osobą w mediach społecznościowych, ale kiedy wszedł do naszej szatni, zachowywał się jak jeden z wielu. Jest niesamowitym profesjonalistą. Ma wspaniałą osobowość i jest miłym facetem. Często żartujemy w szatni i na Whatsappie. Jest częścią naszej grupy, tak samo jak wszyscy, bierze udział w każdej zespołowej kolacji.
Cały klub będzie tęsknić za Allegrim, ponieważ jest wspaniałym człowiekiem. Często rozmawiał ze mną, Giorgio i Gigi na różne tematy. Dużo się z nim śmialiśmy. To doskonały trener i ostatnich pięć lat to pokazało.
 
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi