Gracze Juve

tItOveN | 20 kwietnia 2020

Bergomi: Pięć zmian z korzyścią dla Juve i Romy

Były piłkarz Interu, Giuseppe Bergomi, twierdzi, że Juventus będzie miał przewagę nad Lazio, jeśli Serie A pozwoli na przeprowadzania pięciu zmian podczas meczów. 

Seria A bada możliwości powrotu do gry w związku z kryzysem spowodowanym koronawirusem, a pośród dyskusji pojawił się pomysł, aby pozwolić drużynom na dokonywanie pięciu zmian podczas meczów.

Były obrońca, Beppe Bergomi, iż takie rozwiązanie dałoby Bianconerim przewagę w wyścigu po Scudetto ze względu na szeroką kadrę.

Lazio rozgrywa świetny sezon, również dlatego, że Inzaghiemu, dzięki trzem zmianom z ławki, udawało się powrócić do gry po złym początku meczu – powiedział Sky Sport Italia.

[Felipe] Caicedo i dwaj skrzydłowi wchodzący z ławki byli stałym elementem, który dawał owoce. W razie wprowadzenia pięciu zmian, czuję, że to oni ucierpią najbardziej.

Ci, którzy odniosą korzyść, to drużyny takie jak Juventus i Roma, które mają wiele opcji z ławki. 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
semtex_yo
4 lat temu

przy tak szerokich kadrach meczowych 5 zmian powinno byc dostepnych normalnie bo jednak bez korona wirusa natezenie meczy i tak jest duze

jacojaco/Kicek12345
4 lat temu

Że jakie 5 zmian? Może system hokejowy zróbmy? 😛
No i nie wiem, czy zmiany to aż tak złe dla Lazio. Taktyka Inzaghiego wymaga, szczególnie od wahadeł, biegania jak popieprzeni, od bramki do bramki, co zawsze im pochłaniało ze 2 zmiany, więc tutaj wyczuwałbym bardziej szansę dla Rzymian.

anavrin_
4 lat temu

Piłkarze Lazio chyba ogólnie dużo biegają. Nawet taki Immobile dużo się cofa, czy wręcz schodzi w okolice środka boiska. Wiadomo, on zdejmowany nie będzie bez korzystnego wyniku, ale w meczach z ogórkami, przy ustalonym wyniku, mógłby schodzić częściej. A wiadomo, że Immobile to najważniejszy piłkarz Lazio. Zmiany, owszem, są dobre dla klubów z szeroką ławką. Trochę paradoksalnie, dla klubów z wąską także. Wiele razy taki Immobile nie mógł być luzowany, bo zmiany zostały wykorzystane właśnie na wahadłowych, a teraz będzie mógł. — Rozumiem, że ta propozycja motywowana jest tym, że gracze po przerwie nie będą rozegrani i łatwiej o urazy.… Czytaj więcej »

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi