Prasa

Hu Kers | 27 września 2021

Bernardeschi: Musimy szybciej zabijać spotkania

Dla Juventus TV po spotkaniu wypowiedział się Federico Bernardeschi. Pomocnik przyznał, że taki mecz, jak z Sampdorią Bianconeri powinni domykać dużo wcześniej, unikając niepotrzebnych nerwów.

Musimy wcześniej kończyć takie mecze. Nie powinniśmy za każdym razem tak cierpieć. W pierwszej połowie graliśmy dobrze, również w drugiej połowie podeszliśmy do spotkania we właściwy sposób i z odpowiednią determinacją.

Włoch schodząc z boiska otrzymał aplauz, za który podziękował kibicom.

To było bardzo miłe. Dobrze jest dostać brawa od kibiców. Myślę, że jestem wszechstronnym zawodnikiem i nie mam problemów z grą na lewej stronie. Na prawej stronie konkurencja jest bardzo mocna, a ja nie mam nigdy obiekcji do tego, gdzie muszę zagrać.

 

Źródło: Twitter.com

Subscribe
Powiadom o
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
OldLady
2 lat temu

Berna nie skumał, że to brawa na zachętę jak dla Wojtka, dla otuchy.

El_Caballo_De_Herrero_Magico

„To dobry chłopak był i mało pił”…A teraz Panie Federico szukaj sobie nowego klubu bo 30 czerwca 2022 kończy Ci się kontrakt a szczerze wątpię by Zarząd chciał Ci go przedłużyć.

Pepe_Mar
Editor
2 lat temu

W pierwszej połowie grał na prawdę nieźle. To samo Bentancur, czyścił i był prawie zawsze przy przeciwniku z piłką.

anavrin_
2 lat temu

Musimy wcześniej zabijać mecze, powiedział kiler Bernardeschi:D

Coś mi się zdaje, że Berna będzie u Allegriego zadaniowcem, i to nie najgorszym.

Co mnie się podobało w jego grze to to, że wreszcie podejmował odważniejsze wybory w ofensywie. Wychodziło średnio, to fakt, ale dla tego piłkarza najważniejsze to odblokować głowę i próby nieasekuracyjnej gry do przodu, przy zaufaniu trenera, mogą pomóc.

Btw, obstawiam, że jego kontrakt zostanie przedłużony:D

luque10
2 lat temu

Bernardeschi chyba zapomniał, że zabija się mecze bramkami i asystami, po czym spokojnie zwolnił akcje i podał do tyłu.

Orient
2 lat temu
Reply to  luque10

Akurat strzelanie bramek nie jest chyba problemem tego zespołu, skoro w ostatnich dwóch spotkaniach Juventus zdobył ich 6, a w 6 kolejkach strzelił 10. Gorzej z traceniem goli, skoro ostatnie dwa spotkania to 4 stracone bramki i łącznie 10 w tym sezonie…

luque10
2 lat temu
Reply to  Orient

Nadal jednak zabijasz mecz strzelaniem bramek. Gdyby po 20 minutach Juventus prowadził 3-0, Sampdoria nie miałaby pretensji.
Tymczasem Bernardeschi na boisku przebywa, bo napewno nic z jego gry nie wynika.

Orient
2 lat temu
Reply to  luque10

Zgadzam się, ale „zabijanie” meczów nie wychodzi nam od dawna i Bwrnardeschi nie jest jedynym ani głównym winowajcą.

pogon
2 lat temu

Kibice po prostu widzą pracę wykonywaną w tym sezonie na boisku przez Bernardeschiego. Allegri go przekwalifikowuje na pomocnika i (czy tego chcemy czy nie) Włoch prezentuje się lepiej od McKenniego i Rabiota. Być może to też dowód na tragiczny stan naszej linii pomocy, ale nie widziałem jakiegoś czepiania się dwóch ww. panów, a do Berny cały czas jakieś pociski. Na pewno w dłuższej perspektywie nie spełnił pokładanych w nim nadziei, ale w naszej grupie zawodników mamy sporo parodystów zasługujących na wyśmianie lub po prostu krytykę za brak zaangażowania na boisku.

OldLady
2 lat temu
Reply to  pogon

Mamy sporo parodystów to fakt, ale Bernadeschi wiedzie w tej ekipie prym. Ja stawiam, że on z nami zostanie – choć oczywiście bym się go z chęcią pozbył. Cóż – czarł prysł – trzeba już po takim czasie stwierdzić, że Berna zostanie zapchajdziurą czy ładniej mówiąc zadaniowcem. Szkoda, że za takie kosmiczne pieniądze nawet jak na czas przed pandemią. Bernardeschi to taki Padoin / Sturaro dla bogatych.

luque10
2 lat temu
Reply to  pogon

Ponieważ nawet Rabiot potrafi zagrać do przodu będąc plackiem, czego Bernardeschi nie potrafi.
Podniecanie się, że Bernardeschiemu się chce biegać (bo nic innego nie potrafi zrobić) zakrawa o śmieszność.

clyde_1987_
2 lat temu
Reply to  pogon

Jak każdy z fanów Juventusu, również i ja spodziewałem się zdecydowanie więcej po Bernardeschim, który nie tylko nie stał się gwiazdą naszego zespołu, ale w pewnym momencie jego gra była wręcz kuriozalnie słaba. Obecnie jednak Włoch zdaje się dawać nadzieję, że będzie w miarę niezłym dublerem, zawodnikiem przydatnym na podobnej zasadzie, jak to ma miejsce w reprezentacji Włoch, gdzie Mancini wciąż korzysta z jego usług. Osobiście cenię go wyżej, niźli Kulusevskiego, na którego transfer psioczyłem i nie do końca go rozumiałem. McKennie i Rabiot? Gdybym miał wybierać, kto miałby zostać w Turynie, to postawiłbym nad nimi Włocha.

wojojuve
2 lat temu

Pewnie jestem w mniejszości, ale chciałbym aby przedłużyli z nim kontrakt. Sprzedać za kilkanaście mln super, ale nie chciałbym aby odszedł za darmoszkę, gdyż ma swój wkład.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi