Kibice

Hu Kers | 31 grudnia 2019

Bianconeri 48 On Tour | Wrocław – Relacja

Niedawno przedstawialiśmy Wam biało-czarną Wigilię, organizowaną w Warszawie przez Bianconeri48. Tym razem mamy dla Was relację z wydarzenia On Tour, czyli spotkania poza Stolicą, które zostało zorganizowane w celu integracji kibiców również z innych miast Polski. Wrocław to pierwszy z przystanków, których w przyszłości ma być jeszcze więcej. Zapraszamy do relacji.

Integracja kibiców w rzeczywistości to jedna z idei przyświecających działalności Juventus Official Fan Club Bianconeri 48. Na kanwie wspomnianego założenia narodziła się inicjatywa “Bianconeri 48 On Tour” związana ze wspólnym oglądaniem meczów w najróżniejszych lokalizacjach w Polsce. Jednym z miast słynących z licznej grupy sympatyków Starej Damy jest Wrocław. Nie może więc dziwić fakt, że władze stowarzyszenia zdecydowały się zorganizować ogólnopolskie spotkanie w stolicy Dolnego Śląska. Wydarzenie inaugurujące cykl “Bianconeri 48 On Tour” odbyło się 19 października w Pubie Felicita na Placu Solnym.

Dogodny termin rywalizacji Juventusu z Bologną sprawił, że wielu tifosich przybyło do Europejskiej Stolicy Kultury 2016 roku już dzień wcześniej. Piątkowa noc przepełniona była tym samym spotkaniami po latach, a to przełożyło się na szczere rozmowy i zabawę do białego rana. Dzięki gościnności gospodarzy przyjezdni sobotnie popołudnie spędzili na zwiedzaniu urokliwych zakątków Wrocławia. Z każdą mijającą godziną Bianconeri odczuwali jednak coraz większą ekscytację ze zbliżającej się okazji do poznania sióstr i braci po szalu.

Wydarzenie “Bianconeri 48 On Tour | Wrocław” otworzył o 18:00 krótką przemową prezes stowarzyszenia. Wśród gości można było zauważyć dużo nowych twarzy żądnych przygotowanych atrakcji. Jedną z nich był konkurs wiedzy, który po raz pierwszy odbył się w postaci interaktywnej zabawy. Nowoczesna forma nie tylko wpłynęła na atrakcyjność, lecz także umożliwiła udział w zmaganiach wszystkim zainteresowanym. Każdy uczestnik widział na ekranie rzutnika przygotowane pytania, a na swoim telefonie mógł zaznaczyć wybrane rozwiązania. O punktacji decydowały prawidłowość oraz szybkość odpowiedzi. Z każdym etapem rosły emocje, co chwilę zmieniał się lider rywalizacji. W ostatecznym rozrachunku zwyciężyła Edyta, drugi był Michał, a trzecie miejsce przypadło Pawłowi. Laureaci otrzymali kolejno voucher na domowy trykot Juventusu, voucher na klubową koszulkę polo oraz czapkę z daszkiem z wyhaftowanym herbem Starej Damy. Wszystkie nagrody ufundowali główny partner cyklu – Zgoda FC oraz organizator – Juventus Official Fan Club Bianconeri 48.

Ekscytująca rozgrywka pomogła wielu osobom przełamać pierwsze lody i nawiązać nowe znajomości. Rozgorzały dyskusje na temat historii klubu, jego obecnej sytuacji, a także oczekiwań co do wieczornej rywalizacji na Allianz Stadium. Nie zabrakło również degustacji miejscowych chmielowych przysmaków, które były nowością zwłaszcza dla gości ze wschodnich rejonów Polski. Kilka minut po 20:00 w pubie pojawiła się ostatnia zapisana na wydarzenie grupa kibiców.

Transmisja pojedynku z podopiecznymi Sinisy Mihajlovicia odbyła się na wszystkich ekranach w lokalu. Największy z nich zarezerwowany był dla uczestników “Bianconeri 48 On Tour”. Mecz w sali głównej sali śledziło 45 osób. Nie zabrakło również integracji z Włochami obecnymi w pubie. Pasja połączyła obie nacje. Wspólne kibicowanie pomogło zaakceptować przeciętną dyspozycję Juventusu w potyczce z Bologną. Natomiast fenomenalna parada Gianluigiego Buffona w 94. minucie meczu i zdobyte trzy punkty nastroiły wszystkich do dalszej integracji. Po ostatnim gwizdku sędziego część gości ustawiła się spontanicznie do grupowego zdjęcia, które mimo niekorzystnych do fotografii warunków, dla wielu będzie niezapomnianą pamiątką.

Po 23:00 wszyscy kibice przenieśli się do sali VIP, a największa przestrzeń wrocławskiego baru została przekształcona w parkiet do imprezy tanecznej. Muzyczna zabawa odbyła się przede wszystkim we włoskich i hiszpańskich rytmach. Uczestnicy zamawiali jednak u DJ-a również swoje ulubione piosenki. Żartom nie było końca, a uśmiech nie schodził nikomu z twarzy. Wydarzenie zakończyło się około 5:00, a kilka godzin później wszyscy przyjezdni byli już w drodze do domów.

Zapraszamy na wszystkie wydarzenia organizowane przez Juventus Official Fan Club Bianconeri 48!

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
tItOveN
Admin
4 lat temu

Największy bastion Juve poza Stolicą to Śląsk… if you know what I mean 😉

Kriksos
4 lat temu

Było wspaniale, dzięki za spotkanie i możliwość poznania nowych braci po szalu 😉 Właściciel lokalu jest kibicem interu 😀

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi