Prasa

einhard | 9 lipca 2022

Boniek krytykuje kluby Superligi

Wiceprezydent UEFA, Zbigniew Boniek, nie przebierał w słowach, gdy został zapytany o projekt Europejskiej Superligi, krytykując Juventus, Barcelonę i Real Madryt.

Bianconeri są jednym z trzech klubów, które nadal wierzą w projekt Super League, mimo że pozostałe dziewięć klubów się z niego wycofało się.

Choć fani w całej Europie wyrażali swoje niezadowolenie z powodu tego pomysłu, to w niedalekiej przyszłości może on zostać ponownie uruchomiony.

Super Liga już istnieje i jest to Liga Mistrzów, poprawiona Liga Mistrzów. To, co chcieli narzucić nam wszystkim z dnia na dzień, było operacją wykonaną tylko po to, by się uratować i naprawić złe zarządzanie funduszami przez kilka dużych klubów – powiedział Boniek w rozmowie z Il Giornale.

Super Liga miała być stworzona, aby podzielić pieniądze między kilku wybranych, nie respektując wartości sportowych. Ale co, jeśli zrobiliby to 40 lat temu? Czy zrobiłyby to Eintracht lub Red Star FC?

Myślałem, że zespoły, które chciały stworzyć Superligę są prowadzone przez super-dyrektorów, a zamiast tego wyszło, że wyglądają jak amatorzy.

Walka między UEFA, FIFA i klubami Superligi trafi niebawem na najwyższy szczebel sądowy Unii Europejskiej i jest prawdopodobne, że projekt zostanie wznowiony, jeśli trio wygra sprawę.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Leon
Editor
2 miesięcy temu

Jak nie byłem przekonany do tej całej Superligi, nadal nie jestem, to widząc reakcje UEFA, Ceferina i tej rudej mendy, to zaczynam mieć nadzieję, że ten projekt powstanie jak najszybciej.

Orient
2 miesięcy temu

O ile sama idea Superligi wydawała mi się ciekawa, tak koncepcja stworzenia jej w formacie zamkniętym była sprzeczna z europejskim duchem sportu. Dlatego w takiej formie projekt musiał upaść.

NoGood
2 miesięcy temu
Reply to  Orient

Całkiem zamknięta nie była. Stały udział miało mieć 15 klubów, 5 rotacyjnie.

Szymon82juve
2 miesięcy temu

Ten gość pasuje do tej skorumpowanej organizacji jaką jest Uefa

wojojuve
2 miesięcy temu

Nie ma nowych postów, więc napiszę tutaj. Martwią mnie obecne ruchy Juventusu (a przynajmniej wg mediów). Ciśniemy za wszelką cenę Zaniolo, który jest daleki od bycia niezbędnym dla nas i w moim odczuciu znacznie przepłacamy (mam na myśli kwoty podawane przez media). Z kolei podobno niewiele robimy w sprawie środka obrony. Nastawiliśmy się na K2, a przecież negocjacje z Napoli to koszmar. Jak nam krzykną cenę specjalną dla Juve to wyjdziemy jak na Higuainie… :/ W międzyczasie Inter jest bliski zakupu Milenkovica, który jest świetną okazją. O Bremerze to nawet nie marzę. Nawet Romagnoli za free byłby dobrą opcją w… Czytaj więcej »

OldLady
2 miesięcy temu
Reply to  wojojuve

Rozwiązanie może być jedno – zatrzymanie MDLa, który jest poinformowany, że nie odejdzie bez odpowiedniego zastępstwa. Bremer dziwnym trafem jeszcze podpisał z Interem – co mnie trochę dziwi i być może wysłucha naszej oferty. Nie o wszystkim też pewnie wiemy – kogo sondujemy.

SzeFu1897
2 miesięcy temu

Nba działa i daje rade… SUPER LIGA również dałaby rade

Przejdź do paska narzędzi