Meczowe

einhard | 3 kwietnia 2019

Bonucci: Kean jest w połowie winny

Leonardo Bonucci twierdzi, że Moise Kean musi wziąć na siebie część winy za rasistowskie zachowanie fanów Cagliari.

Napastnik strzelił bramkę w ostatnich minutach spotkania na Sardegna Arena, a jego celebracja skierowana była do ultrasów rywali, rzucają wyzwanie tym, którzy z niego szydzili. Spowodowało to eskalację zachowań rasistowskich. Wyzwiska, które przez całe spotkanie pochodziły zaledwie od garstki fanów, od tego momentu podchwycił cały stadion.

Bonucci był jednym z pierwszych zawodników próbujących odciągnąć i uspokoić Keana, podczas gdy kamery uchwyciły Blaise’a Matuidiego, który był wyraźnie wściekły z powodu zachowania kibiców.

Kean wie, że kiedy zdobywa bramkę, musi skupić się na świętowaniu ze swoimi kolegami z drużyny. Wie też, że powinien zachować się nieco inaczej. – powiedział Bonucci w wywiadzie dla Sky Sport Italia.

Po bramce pojawiły się rasistowskie wyzwiska, Blaise to usłyszał i się wściekł. Myślę, że wina jest 50-50, ponieważ Moise nie powinien był tak celebrować, a Curva nie powinna zareagować w ten sposób.

Jesteśmy profesjonalistami, musimy dawać przykład i nikogo nie prowokować. Wolę mówić o świetnym występie. Byliśmy agresywni na skrzydłach, ponieważ wiedzieliśmy, że będą chcieli stwarzać nam problemy poprzez dośrodkowania. Wiedzieliśmy też, że Cagliari przy stałych fragmentach gry kryje strefowo i pozostawia pewną lukę. Na treningu przed meczem ćwiczyliśmy jak to wykorzystać i w spotkaniu zadziałało to doskonale.

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi