Prasa

maciejovsky | 9 września 2019

Bonucci: nie chciałem, żeby Karapetyan został wyrzucony z boiska

Leonardo Bonucci twierdzi, że nie próbował wymusić wyrzucenia z boiska Aleksandra Karapetyna.

Obrońca złapał się za twarz po powietrznym starciu z Karapetyanem, co spowodowało ukaranie napastnika reprezentacji Armenii drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną, choć powtórki pokazały, że w rzeczywistości nie było żadnego kontaktu fizycznego.

Takie rzeczy zdarzają się w sytuacjach meczowych i nie czuję potrzeby przepraszania – powiedział Bonucci po meczu z Finlandią wygranym przez Włochów 2:1.

Nawet nie myślałem o tym, że Karapetyan był już ukarany kartką. Przede wszystkim starałem się chronić łuk brwiowy mając tam już dwa szwy po ataku łokciem. To rozczarowujące, że powstała ta kontrowersja, ale akceptuję ją i nie będę więcej tego komentował, najlepiej jeśli odpowiem na boisku. Osiągnąłem 91 spotkań w kadrze, a oznacza to, że dołożyłem wszelkich starań, by pomóc zespołowi.

Azzurri wygrali wszystkie sześć spotkań eliminacyjnych do EURO2020 i znajdują się na szczycie grupy J.

Roberto Mancini zasługuje na wiele uznania za wprowadzenie swoich znakomitych pomysłów, które udało nam się przyswoić w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Nasz futbol jest teraz widowiskowy i nam też się podoba taki styl gry. To naturalne, że narażamy się na kontrataki, ale jest to spowodowane naszym ofensywnym podejściem.

Każda drużyna ma swoje ograniczenia i za rogiem czyhają zagrożenia, ale musimy robić wszystko, żeby być jak najdłużej przy piłce. Odpowiednio zareagowaliśmy po wyrównaniu Finów i udowodniliśmy mentalność wielkiego zespołu, który wie, że nie wszystko stracone nawet po stracie bramki.

Jesteśmy na dobrej drodze i dzięki wysiłkowi, poświęceniu i podążaniu za pomysłami Manciniego nasza reprezentacja może osiągnąć coś wielkiego.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Apo
Apo
4 lat temu

Nie lubię go. Nawet nie chodzi o tą całą historię z odejściem. Spoko zawodnik który miał jeden zajebisty sezon, co zawdzięcza obecności będących w życiowej formie Barzagliego i Chielliniego. No i taktyce z 3 SO skrojona pod niego.

Ciekaw jestem jego dyspozycji w tym sezonie pod nieobecność ww.dwojki.Spora presją będzie na nim ciążyć. Musi poprowadzić defensywę, pomoc zaadoptowac MDL i patrzeć za siebie, bo gdzieś blisko jest Demiral. Sezon weryfikacji panie Leo.

clyde_1987_
4 lat temu

Bonucci ma rację, twierdząc, że nie ma za co przepraszać zawodnika ormiańskiego. Wspominałem już o tym na chacie: piłkarze Armenii sami zaczęli grać ostro, prowokowali Włochów i robili wszystko, żeby obrzydzić im grę. Bonucci, jako doświadczony zawodnik, wykorzystał ich nadmierną emocjonalność z korzyścią dla całego zespołu. Poza wszystkim w opisanej powyżej sytuacji nie zrobił niczego nagannego i choćby z tego powodu nie rozumiem skąd te wszystkie kontrowersje. Co do samej reprezentacji Włoch, to wydaje się, że część zachwytów związanych z tym teamem jest przesadzona. Oczywiście, że mamy do czynienia z progresem, kiedy zestawimy obecną squadrę z tą, którą prowadził Gian… Czytaj więcej »

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi