Juventus Women

einhard | 24 marca 2019

Brak biletów na mecz Juventus Women

Żeńska ekipa Juventusu po raz pierwszy w historii wystąpi na Allianz Stadium.

Zwyczajowo Juventus Women rozgrywają swoje spotkania w Vinovo jednak klub już jakiś czas temu podał, że mecz z wiceliderem tabeli, drużyną Fiorentiniy rozegrany zostanie na głównym obiekcie.

Zadowolenia z tego faktu nie kryły w wywiadach piłkarki Starej Damy, ale chyba nie spodziewały się, że rozegrają spotkanie przy pełnych trybunach, gdyż bilety rozeszły się co do ostatniego.

Dzięki temu mecz, który rozpocznie się w dzisiaj o godzinie 15.00 obejrzy przynajmniej 39 000 widzów. Będzie to nowy rekord frekwencji na meczu kobiecej piłki nożnej we Włoszech, gdyż poprzedni wynosił zaledwie 14.000 widzów.

Bilety na to spotkanie były bezpłatne, ale musiały zostać zarezerwowane imiennie. Wiadomo, że na spotkaniu w sektorze gości pojawi się tylko 121 kibiców Fiorentiny.

Piłka nożna kobiet od kilku lat bardzo szybko zdobywa popularność we Włoszech, zwłaszcza że spotkania zaczęły być transmitowane przez Sky Sport.

Nie wszyscy wiedzą, że w telewizji Sky oglądalność piłki kobiecej jest większa niż rozgrywek męskiej Serie B lub angielskiej Premier League – zauważa trenerka Milan Women, Carolina Morace.

 

źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi