Gracze Juve

einhard | 3 stycznia 2021

Buffon bramkarzem wszechczasów według LGdS

Gianluigi Buffon został wybrany najlepszym bramkarzem wszechczasów przez jury składające się z jego kolegów „z branży”.

La Gazzetta dello Sport skontaktowała się z 18 różnymi bramkarzami reprezentującymi 18 różnych krajów, aby zapytać ich o GOAT wśród goalkeeperów.

Wielu pytanych wstrzymało się od wskazania najlepszego bramkarza lub zasugerowało więcej niż jedno nazwisko, ale Buffon zajął pierwsze miejsce z siedmioma głosami.

Za Włochem uplasował się Lew Jaszyn z pięcioma głosami, a trzeci był Dino Zoff z dwoma. Po jednym głosie zdobyli Gordon Banks, Iker Casillas, Peter Schmeichel, Sepp Maier, Ladislao Mazurkiewicz, Rogerio Ceni i Claudio Taffarel.

La Gazzetta dello Sport przepytywała Manuela Neuera, Julio Cesara i Petera Schmeichela.

Gigi jest niesamowity i zawsze daje mi przykład, nie tylko na boisku dzięki swoim fenomenalnym interwencjom, ale także dzięki swojemu charakterowi i osobowości – powiedział Neuer, który Buffona postawił na równi z Jaszynem.

Z kolei reprezentant Rosji, Wiaczesław Małafiejew, niespodziewanie postawił Buffona przed swoim legendarnym rodakiem, Jaszynem.

Gigi jest lepszy i w wieku 42 lat wciąż gra na najwyższym poziomie. Jest ponadczasową ikoną piłki nożnej, taką jaką można znaleźć w kinie lub muzyce – skomentował Małafiejew.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Halupa
1 rok temu

Szkoda tylko że nie ma w swoim dorobku pucharu UCL.

Przejdź do paska narzędzi