Blog

Kenny | 16 czerwca 2019

Buffon: Conte nie jest zdrajcą

Gigi Buffon udzielił długiego wywiadu dla Corriere dello Sport, w którym omówił wiele tematów związanych z Juventusem.

To, co naprawdę mnie zdenerwowało i skrzywdziło, to to, że niektórzy fani Juve domagali się usunięcia gwiazdy Conte z galerii sław po tym, jak dołączył do Interu. Czuję, że ciągle jestem w świecie Juve, dobrze znam dyrektorów, graczy i fanów, więc wiem, co Antonio dał klubowi i co reprezentował.

Wycisnął z siebie każdą kroplę potu dla Juve, dawał z siebie wszystko. Jako gracz nigdy się nie powstrzymywał i robił wszystko dla dobra drużyny. Jako trener niósł tę drużynę na plecach i pchnął ją na drogę sukcesu.

Mam wielki szacunek i jestem bardzo blisko z Antonio. Profesjonalne wybory, nawet jeśli zaskakują, nie mogą zepsuć tak intensywnej przeszłości. Nigdy nie zdradził Juventusu, nie jest typem, który całuje koszulę i publicznie popiera projekt tylko po to, aby za kulisami podsycać konflikt.

Uważam jego powrót do Serie A za ważny dla całej włoskiej piłki, podobnie jak powroty Paolo Maldiniego, Zvonimira Bobana i Maurizio Sarriego.

Tak jak niektórzy Juventini krytykują Conte za podjęcie pracy w Interze, tak i są fani Napoli i nawet niektórzy gracze, jak Lorenzo Insigne, którzy nazywają Sarriego zdrajcą.

Nie można porównywać 15 lat Conte w Juve z trzema latami Sarriego w Napoli.

Wybór kogoś takiego jak trener Chelsea wydaje się zmianą stylu o 180 stopni w stosunku do tego, co prezentowali Conte i Max Allegri, jako szkoleniowcy Starej Damy.

Doświadczyłem, jak kompetentni są Andrea Agnelli, Fabio Paratici i Pavel Nedved. Ci, którzy podążają ciągle tą samą ścieżką, zawsze będą osiągać te same wyniki. Z tego powodu Juve chce zmiany, mierzy w Ligę Mistrzów i chce spróbować wyrwać się na nowe pastwiska.

Skład Juve jest trudny do wzmocnienia. Sarri nie jest rewolucją ani ryzykiem. Po prostu reprezentuje niesprawdzoną ścieżkę, zupełnie inną bajkę.

Allegri wygrał pięć kolejnych tytułów Serie A i dwa razy dotarł do finału Ligi Mistrzów, ale jego kontrakt został rozwiązany na dwa lata przed terminem.

Klasa, z jaką poradził sobie z tym pożegnaniem, była wyjątkowa. Myślę, że to był odpowiedni moment na rozstanie, zarówno dla niego, jak i dla klubu, ponieważ Juve potrzebowało czegoś nowego. Nikt nie mógł poradzić sobie lepiej niż Max w ciągu tych ostatnich pięciu lat. Nikt.

Przybycie Cristiano Ronaldo prawdopodobnie wywarło większą presję na Allegrim w kwestii zwycięstwa w Lidze Mistrzów, więc odpadnięcie w ćwierćfinale z Ajaxem zostało przez wielu uznane za niedopuszczalne.

Nie sądzę, żeby Ronaldo chciał trafić do Włoch. On zwyczajnie wybrał Juve. Ten klub to zupełnie inna rzeczywistość od tego co widzimy w całej lidze. Spotkaliśmy się w Turynie. Jest kimś, kto wyznacza sobie cele osobiste, zawodowe i całe życie stara się je osiągać.

Adrien Rabiot przyznał, że prowadzi rozmowy z Juventusem i Manchesterem United, a Gigi występował razem z Francuzem w PSG.

Rabiot jest niesamowity, to świetny gracz. Jest także uroczym chłopakiem i świetnym kolegą z drużyny. Nie wiem, skąd pochodzą całe otaczające go burze medialne, ponieważ facet, którego znam, jest światowej klasy profesjonalistą.

Rabiot to fantastyczna mieszanka: ma siłę Pogby, odwagę Vidala i dynamizm Marchisio. Musi poprawić swoje wejścia w tempo w pole karne, ale może stać się kimś, kto z łatwością zdobędzie 10 goli w sezonie.

Buffon to żywa legenda, ale niektórzy zwrócili się przeciwko niemu w mediach społecznościowych i sugerują, że nadszedł czas, aby nie rozmieniał się na drobne i zakończył karierę.

Nie przeszkadza mi to. Ludzie, których spotykam na ulicy, przede wszystkim za granicą, ale także we Włoszech, darzą mnie wielkim uczuciem i szacunkiem, które czasami mogą nawet wydawać się przesadne.

Buffon rozmawiał także o swojej decyzji dotyczącej opuszczenia PSG i tego, co będzie robił w przyszłości.

PSG już pięć miesięcy temu zakomunikowało mi, że w nowym sezonie będę drugim bramkarzem. Od stycznia miałem mnóstwo czasu, aby o tym pomyśleć i doszedłem do wniosku, że to nie dla mnie, więc zrezygnowałem z wielkich pieniędzy.

Ich prośba była całkowicie uzasadniona, zrozumiała i oferta była kusząca. Jednak w wieku 41 lat mam potrzebę odczuwania wrażeń. Emocje przekładają się na energię, sny, czujesz się częścią czegoś. To także wybór, który nigdy nie będzie sprzeczny z moją przeszłością w Juventusie.

Jestem teraz w identycznej sytuacji jak w zeszłym roku. Jestem niezwykle spokojny i zrelaksowany. Wszystkie drzwi stoją przede mną otworem i moja historia może się skończyć za 12 miesięcy lub za 15 dni.

Otrzymałem kilka fajnych propozycji, ale nie poczuję odpowiedniej motywacji, to mogę zapewnić sobie rok tylko dla siebie, cały mój. Rok nauki.

Chciałbym zapisać się do szkoły trenerskiej, może rozpocząć studia, aby zostać dyrektorem sportowym, a może nawet trafić do szkoły biznesu, chciałbym też poprawić swoje umiejętności językowe. Chcę zdobyć umiejętności, które potrzebne mi będą w przyszłości.

Doświadczenie w Paryżu było wyjątkowe pod każdym względem. Miało tylko jedną wadę: odciągnęło mnie od żony i dzieci, ale będę miał czas, aby im to zrekompensować.

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi