Gracze Juve

maciejovsky | 3 marca 2021

Buffon: Mogę zakończyć karierę w 2023 roku, ale…

Gianluigi Buffon chciałby zakończyć karierę latem 2023 roku, jednak nie wyklucza, że może to zrobić nawet wraz z końcem tego sezonu.

Buffon wrócił do Juventusu w 2019 roku, a jego kontrakt ze Starą Damą wygasa już w czerwcu.

W mojej głowie naprawdę pojawił się ostatni znak stopu, maksymalna poprzeczka, czyli czerwiec 2023 roku. To jest maksimum, naprawdę, ale równie dobrze mogę też przestać grać za cztery miesiące.

Mówi się, że kiedy osiągasz mój wiek, to spadek dyspozycji następuje od razu, w jednej chwili i jest coraz gorzej. Nie wierzę w to. Czuję się świetnie, a wrażenie jakie mam w sobie nie sprawia, że nagle moja forma się załamie.

Jestem też kimś, kto bardzo mocno wierzy w los, przeznaczenie. Kiedy Juventus zaproponował mi powrót, pomyślałem: Matko! Może jest powód, żebym tu wrócił. Ostatnia wspaniała historia do napisania. Muszę być szczery – sprowadza się to też trochę do ego, jednak każdy ma w sobie coś takiego.

Mistrz świata z 2006 roku poruszył też takie kwestie, jak relacje z Andreą Pirlo w roli trenera czy izolację w związku z COVID-19.

To kwestia ról, szacunku, inteligencji. Teraz Andrea Pirlo jest panem. Dopóki tu jesteśmy, to on ma swoją rolę, a ja swoją. Kiedy opuścimy to miejsce, znów możemy być Gigim i Andreą.

Muszę być szczery – dla mnie pierwszy miesiąc izolacji był naprawdę piękny. Na początku pandemia pozwoliła mi poświęcić się samemu sobie. To coś, co nie przydarzyło mi się w całym moim życiu. Zostawałem z żoną i dziećmi przez całe dni. Koncentrowałem się na hobby, czytaniu i innych rzeczach, które lubię. To był piękny czas, o którym nigdy nie myślałem, że będę miał. W pełni go wykorzystałem.

Oczywiście z biegiem czasu robi się ciężko. Coraz więcej myślisz o tym, przez co przechodzą inni.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi