Gracze Juve

einhard | 10 października 2019

Buffon nie chce kończyć kariery

Gigi Buffon został wczoraj Ambasadorem Dobrej Woli ONZ dla Światowego Programu Żywnościowego. Po wydarzeniu 41-latek rozmawiał z dziennikarzami o swojej karierze i powrocie do Juve po jednym sezonie spędzonym w Paris Saint-Germain.

Całkiem słusznie, kilka osób na początku było zdezorientowanych przyjęciem przeze mnie tej nowej roli, ale zdałem sobie sprawę, że jedynym klubem, w którym mogłem zaakceptować pozycję drugiego bramkarza, był Juventus. 

Cieszę się, że wróciłem do szatni i kolegów z drużyny, że znów mogę obejmować tych fanów, dyrektorów i chłopaków, z którymi tak wiele doświadczyłem zarówno na boisku, jak i poza nim. Właśnie dlatego dokonałem tego wyboru.

Roberto Mancini zasugerował, że chce powołać Buffona do reprezentacji, aby bramkarz mógł zaliczyć swój pożegnalny występ, ale Buffon ma inne plany.

Dziękuję Manciniemu, który zawsze był dla mnie miły. Gdyby Federacja i Mancini wpadły na ten pomysł w momencie, w którym zamierzam zakończyć karierę, to zaakceptowałbym go bez chwili zastanowienia.

W tej chwili piłkarz myśli jednak o kolejnym Scudetto z Juve.

Sarri ma bardzo jasne pomysły, a to dlatego, że pracuje w tym sporcie od 30 lat, więc w tym czasie wiele się nauczył. Jest pewien tego, co mówi i ta pewność przechodzi na graczy.

Nasza grupa jest również gotowa nauczyć się czegoś nowego, czegoś co różni się od filozofii wyznawanej przez Juve od 10 lat. Wszyscy mówią o Maxu Allegri, ale nie zapominajmy, że najpierw był Antonio Conte.

Ta nowa filozofia jest czymś, z czym nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia. Podoba nam się to. Wielcy gracze potrzebują motywacji, a wtedy dobra gra sama przychodzi.

Juve wróciło na szczyt tabeli po wygranym 2:1 meczu z Interem prowadzonym przez Conte.

Inter to bez wątpienia nasi najwięksi rywale o tytuł. Znam ich trenera, jego sposób nauczania, myślenia i przekazywania wiary graczom. Znam również Beppe Marottę i wielu ich zawodników.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi