Gracze Juve

einhard | 13 maja 2021

Buffon: Nie wiem czy byłem decydujący

Gianluigi Buffon był bardzo zadowolony ze zwycięstwa z Sassuolo.

Nie wiem, czy obrona rzutu karnego była decydująca, może i tak zespół by się z tego otrząsnął. Z pewnością pomogło nam to trochę bardziej – powiedział Buffon w rozmowie z Juventus TV.

Dziś wieczorem zapewniliśmy sobie upragnioną wygraną dzięki cierpieniu i pokorze. Jeśli przyjdziesz na ten stadion i zagrasz przeciwko Sassuolo mając głowę w chmurach, zostaniesz za to ukarany.

Juventus nadal walczy o miejsce w pierwszej czwórce, ale wszyscy rywale Bianconerich wygrali w swoje spotkania, pozostawiając Starą Damę na piątym miejscu w tabeli.

Gramy za dużo. Wiemy, że to nie zależy od nas. Musimy upewnić się, że wiele żalów zgromadzonych do tej pory pozostanie za nami i nie będziemy dodawać sobie kolejnych.

Buffon kolejny raz potwierdził też, że opuści Juventus po sezonie.

To było bardzo dobre drugie doświadczenie w Juve. Chciałem też sprawdzić siebie jako mężczyznę.

Zaakceptowanie, nawet w wieku 41 lat, pozycji drugiego bramkarza, jest całkowitym dowodem mojego szacunku dla Juventusu. Zawsze starałem się wspierać zespół. Zostałem o to poproszony i zrobiłem to, ponieważ kocham Juventus i wszystkich moich kolegów z drużyny.

To był mój egzamin, który miał pokazać, jaki wkład mogę dać jako osoba. Od czasu do czasu musisz samodzielnie tworzyć bodźce. Zawsze to robiłem, inaczej nie miałbym motywacji do kontynuowania kariery. Chłopaki mi ufają i na koniec chciałem się sprawdzić, bo nigdy nie byłem drugim bramkarzem i nigdy nie przesiadywałem na ławce.

Chciałem sprawdzić się w tej roli i cieszę się, ponieważ odpowiedziałem tak, jak powinienem. Wiem, że mogę sobie ufać.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
OldLady
2 miesięcy temu

Prawdziwy lider i kapitan. Ten karny był kluczowy. Gdyby wyszli na 1:0 to byśmy byli nerwowi, a oni by to wykorzystali. Grande Gigi.

Przejdź do paska narzędzi