Gracze Juve

Kurp | 1 października 2019

Buffon: nie wróciłem do Juve dla bicia rekordów

Dzięki występowi przeciwko SPAL Gianluigi Buffon pobił rekord najwyższej liczby występów wśród włoskich piłkarzy w koszulkach klubowych.

Popularny „Superman” postanowił podzielić się radością z fanami za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej.

903 występy w koszulkach klubowych! Kto by pomyślał w listopadzie 1995 roku, kiedy zaliczyłem swój debiut w Parmie, że nastąpi taka chwila. Myślę, że jest to wynik mojego nastawienia do pracy, ale również szczęścia. Jest to wspaniały rezultat, ale nie zapominajmy, że zagrałem również około 200 meczów na wszystkich szczeblach kadry narodowej. Będąc jednak szczerym, uważam, że największą radość sprawia mi ciągła dobra forma psychofizyczna. W wieku 42 lat jestem dumny z tego, kim się stałem i kim chcę być. Jak wielokrotnie wspominałem, życie było dla mnie szczęśliwe, ale w pewnym stopniu sam przyczyniłem się do biegu zdarzeń, dzięki którym jestem tu i teraz. Ten rekord jest z pewnością ważny, jak wszelkie inne, które nadal mogę pobić. Jest to jednak ostatni z powodów, dla których zdecydowałem się na powrót do Juve. Chciałem ponownie założyć koszulkę Bianconerich po to, aby znów przeżyć emocje razem z kibicami, piłkarzami i całym sztabem. To jest część mojego życia. To jest dla mnie największe wynagrodzenie!

Przypomnijmy, że na 903 dotychczasowe spotkania złożyły się występy w: Parmie (220 meczów), Juventusie (657 meczów) oraz Paris Saint Germain (26 meczów).

 

źródło: juvenews.eu

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi