Gracze Juve

tItOveN | 28 stycznia 2020

Buffon: Potrzebowaliśmy tego niepowodzenia

Gianluigi Buffon przyznał, że porażka przeciwko Napoli była złą rzeczą, ale zaznaczył, iż Juventus „potrzebował” takiego niepowodzenia, by „odnaleźć głód”.

Przegrana 2:1 na San Paolo była drugą przegraną Bianconerich w Serie A w tym sezonie, jednak Stara Dama nadal lideruje w tabeli, mając 3 punty przewagi nad drugim Interem. Lazio, w razie wygranej w swoim zaległym meczu, może wskoczyć na pozycję wicelidera, tracąc wówczas jedynie dwa „oczka”.

Buffon, który dzisiaj kończy 42 lata, przyznał, że Juventus być może nie docenił zespołu Napoli i stwierdził, że gdyby porażka oznaczała utratę pierwszego miejsca, Bianconeri w inny sposób podeszliby do tego starcia.

To była kiepska porażka, oczywiście – powiedział Buffon w rozmowie ze Sky Sport Italia.

Mogliśmy i powinniśmy byli poradzić sobie lepiej. Jednak te delikatne, negatywne kroki bywają potrzebne, aby znaleźć głód i pokorę oraz nie brać niczego za pewnik przed meczem. 

Być może nieco zlekceważyliśmy Napoli, które przeżywa kryzys. Wiedzieliśmy, że utrzymamy pozycję lidera nawet w przypadku utraty punktów. Gdyby był to decydujący mecz, jestem pewien, że Juventus odniósłby zwycięstwo. Ze swojej strony potrzebowaliśmy pokazać większą intensywność [by wywalczyć korzystny wynik].

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi