Kibice

Hu Kers | 9 listopada 2018

Buon Compleanno Alex! Okazjonalna mobilna tapeta.

Swoje 44-te urodziny obchodzi dziś jedna z największych legend w całej historii Starej Damy. W barwach Juve zdobył niemal wszystko, pobijając przy tym niezliczoną ilość klubowych rekordów. W swoich 706-ciu występach, w ciągu 19 lat w biało-czarnej koszulce stał się najlepszym strzelcem Bianconerich, zdobywając 290 bramek.


Uosobienie „la stile Juve” poprzez swoje zachowanie zarówno na boisku, jak i poza nim. Dzięki swojej niesłychanie eleganckiej grze zyskał przydomek il Pinturicchio. Jest to porównanie wschodzącej jeszcze gwiazdy Alexa, do artysty, którego dopuścił się Gianni Agnelli. Podobnie jak renesansowy malarz, Del Piero został uczniem „Rafaello”, którym w Turynie nazywany był Roberto Baggio.

Ze Starą Damą wygrał niemal wszystkie trofea, łącznie z Pucharem Mistrzów w 1996 roku. To od tamtego lata Juventus nie potrafi domknąć finału tych rozgrywek, mimo pięciokrotnego meldowania się w nim na przełomie 22 lat. To o takim osiągnięciu piłkarskim mówi się w kwestii potencjalnego następcy Il Capitano w Turynie, który w tamtych rozgrywkach zdobył koronę króla strzelców, zdobywając 10 bramek.


Gdy w 2006 roku, po aferze Calciopoli, Juventus zdegradowany został do Serie B, świeżo upieczony Mistrz Świata, bez granic zaskarbił sobie serca wszystkich tifosich, pozostając w drużynie, by walczyć o powrót na szczyt. Prawdziwy przykład wierności dla całego społeczeństwa Starej Damy skwitował wówczas słowami: „Prawdziwy dżentelmen nie opuszcza swojej damy”.


Odchodząc z Piemontu pozostawił Juventus takim, jakim sam go widział. Zwycięski, mistrzowski. Bez swojego Kapitana, powrót na szczyt z pewnością trwałby o wiele dłużej, a powrót do Serie A mógłby okazać się drogą przez mękę. Zgarniając koronę Króla Strzelców Serie B udowodnił on jednak, że jest w stanie dawać całego siebie Starej Damie, niezależnie od tego gdzie ta się znajduje.


Dziękujemy Alex! 100lat!

Z okazji urodzin unikalnego Il Pinturicchio udostępniamy wam tapetę na urządzenia mobilne upamiętniającą wielkość naszego Kapitana. Tapeta do pobrania pod linkiem:

https://www.dropbox.com/s/lbomdpdky0cypud/Del%20Piero%20tapeta.jpg?dl=0

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi