Kibice

einhard | 12 grudnia 2019

Burmistrz Turynu stanie przed sądem

Burmistrz Turynu, Chiara Appendino, ma w lutym stanąć przed sądem za nieumyślne spowodowanie śmierci. Sprawa związana jest z tragedią fanów Juve, która miała miejsce dwa lata temu przed finałem Ligi Mistrzów.

Fani Starej Damy zgromadzili się 3 czerwca 2017 roku na Piazza San Carlo, aby obejrzeć finał Ligi Mistrzów między Juventusem a Realem Madryt na telebimie ustawionym przez władze miejskie na placu.

Tragedia miała miejsce w trakcie drugiej połowy spotkania, kiedy fani wpadli w panikę, wierząc w fałszywe informacje, mówiące, że na placu jest bomba. Rannych zostało około 1500 osób, a dwie zmarły.

La Repubblica donosi, że Appendino wraz z byłym szefem sztabu burmistrza, Paolo Giordaną, oraz przewodniczącym rady miasta, Maurizio Montagnese, staną przed sądem w związku ze śmiercią Eriki Pioletti i Marisy Amato.

Pioletti zmarła niecałe dwa tygodnie po zajściu z powodu odniesionych obrażeń, podczas gdy Amato cierpiała na tetraplegię i zmarła dopiero w styczniu 2019 roku.

Czterech mężczyzn zostało już skazanych za podżeganie do paniki, które miało ułatwić działania rabunkowe. Wszyscy otrzymali wyroki 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: tuttojuve.com

Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pepe_Mar
Editor
4 lat temu

Nie za bardzo z tekstu rozumiem, co zawinił burmistrz przy podżeganiu do paniki przez osoby trzecie. Niedopilnowanie porządku i bezpieczeństwa przy wydarzeniu ?

clyde_1987_
4 lat temu
Reply to  einhard

Chodziło o organizacyjne zaniedbania, o których wspomniałeś. Na miejscu było mnóstwo ludzi, i faktycznie jedna możliwość wydostania się z placu, przez co ludzie tratowali się nawzajem, starając się opuścić plac. Warto też wspomnieć, że na miejscu sprzedawano napoje w butelkach, które, jak łatwo się domyślić, porozbijały się w trakcie całego zamieszania i mnóstwo ludzi odniosło przez to mniejsze lub większe obrażenia. Pani burmistrz reprezentuje Ruch 5 Gwiazd, partię, która okazała się swego rodzaju pomyłką, zaś jej przedstawiciele wielokrotnie wsławili się niekompetencją na wielu szczeblach państwowych.

Pepe_Mar
Editor
4 lat temu
Reply to  clyde_1987_

Za zaniedbania też trzeba ponosić konsekwencje, żeby ludzie przy władzy nie czuli się bezkarni – casus naszego kraju.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi