Transfery

tItOveN | 31 grudnia 2019

Były trener Kulusevskiego: Juve? To była kwestia czasu

Zespół redakcyjny TuttoJuve.com skontaktował się telefonicznie z byłym trenerem Dejana Kulusevskiego, Andreasem Engelmarkem. 19-latek współpracował z Engelmarkem w IF Brommapojkarna – klubie z przedmieść Sztokholmu. 

Nazywa się Dejan Kulusevski, ma 19 lat i jest na ustach wszystkich od około sześciu miesięcy. Jego występy w barwach Parmy przyciągnęły oczy wszystkich wielkich klubów. Wczoraj wieczorem wiadomość ta rozeszła się po całym świecie: Kulusevski jest naprawdę bardzo blisko przeprowadzki do Juventusu. Jaka jest twoja opinia na ten temat?

To jeszcze nie jest oficjalne, więc zobaczymy, co się stanie. Jednak to normalne, że duże kluby zaczynają bacznie się przyglądać piłkarzom osiągającym poziom Dejana. To była tylko kwestia czasu.

W ostatnim wywiadzie dla Gazzetta.it powiedział on, że powinien grać za napastnikami. Czy Dejan może być brakującym ogniwem Juventusu?

Jest bardzo wszechstronnym graczem, może grać jako pomocnik, ale także jako skrzydłowy i półskrzydłowy, jeśli tylko otrzyma od trenera swobodę w ofensywie. Również dobrze sobie radzi jako 9-tka. Myślę jednak, że najlepiej wygląda operując między liniami, gdzie dzięki umiejętności dryblingu może zawiązywać bardzo niebezpieczne ataki. Jako pierwszy daje także sygnał do pressingu. 

Twoim zdaniem, do kogo podobny jest Kulusevski? Czy jest jakiś gracz z przeszłości lub teraźniejszości, który Ci go przypomina?

Myślę, że Dejan jest mieszanką różnych graczy: jest podobny do Robbena, jeśli chodzi o drybling, ma jednak również siłę fizyczną podobną do Milinkovicia-Savicia. Ale koniec końców to on sam – jest tylko jeden Dejan Kulusevski.

Jego wartość rynkowa przekroczyła już 30 mln euro. Czy Twoim zdaniem wartość ta jest adekwatna do jego umiejętności i wieku?

Szczerze mówiąc, zawsze trudno odpowiadać na takie pytania. Majac na uwadze obecny rynek i ze względu na potencjał Dejana powiedziałbym, że zdecydowanie był warty tych pieniędzy. Ma wszystko, co potrzebne, aby zostać gwiazdą światowej klasy na długie lata.

Kiedy poznałeś Dejana, był tylko młodym człowiekiem, który miał nadzieję i to wszystko. Czy kiedykolwiek wyobrażałeś sobie, że tak szybko przybędzie, by grać w Serie A?

Kiedy poznajesz tak młodego piłkarza, nigdy nie wiesz. Ale kiedy odszedł z klubu trzy lata później, naprawdę miałem przekonanie, że zajdzie bardzo daleko. Miał właściwe nastawienie i determinację, ale jednocześnie pokorę, by kontynuować naukę. Poza tym posiadał niezwykłe umiejętności. 

Moją ostatnią radą dla niego przed wyjazdem było to, by zachował pokorę, wierzył w siebie i dalej pracował. Sądziłem, że jeśli będzie w stanie tego dokonać, osiągnie wiele. Wszystko to rzeczywiscie pokazał i z pewnością nadal będzie w tym trwał. 

 

Źródło: tuttojuve.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi