Meczowe

einhard | 3 kwietnia 2019

Cagliari: Matuidi królową dramatów

Prezydent Cagliari twierdzi, że obelgi skierowane do Moise Keana nie były rasistowskie, a reakcja mediów i zawodników Juve jest przesadzona.

Zwycięstwo Juventusu zostało przyćmione przez brzydkie zachowanie trybun po bramce Kean’a, kiedy to zawodnik zareagował swoją cieszynką na szyderstwa, których doświadczał przez cały mecz.

Gdyby Bernardeschi świętował bramkę w taki sposób, to nasi fani potraktowaliby go dokładnie tak samo. Gdyby Dybala dostał ataku szału na miarę królowej dramatu, tak jak to zrobił Matuidi, też zostałby potraktowany dokładnie w ten sam sposób. – powiedział Tommaso Giulini podczas ostrej wymiany zdań z ekspertem Lele Adanim ze Sky Sport.

Nie chcę, żeby ludzie przesadzali i wygłaszali tyrady o rasizmie, nie w momencie, gdy zawodnicy Juventusu sami przyznają, że Kean źle zrobił, świętując w ten sposób [odniesienie do wypowiedzi Bonucciego – przyp. red.].

Nie możemy winić wszystkich kibiców Cagliari znajdujących się na stadionie. Gdyby pojawiły się jakiekolwiek rasistowskie wyzwiska, to oznacza, że nasi fani postąpili źle. To, co się stało, wydarzyło się jednak z powodu głupiej i nieodpowiedzialnej cieszynki, po której kibice zachowaliby się w ten sam sposób, nawet gdyby strzelec bramki miał inny kolor skóry.

Wszystko, co słyszałem, to gwizdy, buczenie i zwykłe drwiny. Wy wyłowiliście jednak mikrofonami kilka wyizolowanych rasistowskich obelg. Te osoby oczywiście postąpiły błędnie, ale nie ma potrzeby, aby się tym zajmować i obarczać tym wszystkich fanów Cagliari lub nasz klub.

 

Źródło: football-italia.net / tuttojuve.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi