Prasa

einhard | 25 października 2018

Cairo: Juventus powinien przeprosić

Prezydent FC Torino, Urbano Cairo, uważa, że ​​dyrektorzy Juventusu powinni przeprosić za ofensywne banery z derbów w 2014 roku.

W Derby della Mole w lutym ultrasi Bianconerich wywiesili banery wyśmiewające z katastrofę samolotu z 1949 roku, w której zginęła drużyna Grande Torino. W tym tygodniu okazało się, że dyrektor Juventusu ds. bezpieczeństwa, Alessandro D’Angelo, wiedział wcześniej o banerach, ale przymknął na nie oko, aby uniknąć strajku ultrasów.

Andrea Agnelli nie wiedział o tym zajściu, ale jak podało Rai 3 następnego dnia prezydent Juve dowiedział się o zachowaniu D’Angelo i nie poinformował o tym władz.

Nie jestem sędzią, nie wydaje się wyroków – powiedział Cairo w wywiadzie dla La Gazzetta dello Sport.

Wśród ludzi związanych z Torino panuje jednak powszechne odczucie, że zostaliśmy obrażeni, dzięki prawdopodobnej ​​zmowie. Te banery i zapisane na nich karygodne zdania nie mają nic wspólnego ze sportem i nie powinny znaleźć się na stadionie.

Myślę, że dyrektorzy Juventusu, poczynając od swojego prezydenta, powinni przeprosić rodziny ofiar Superga i wszystkich zwolenników Granaty.

źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi