Meczowe

NR.17 | 26 listopada 2018

Cancelo: Nie lekceważmy Valencii

Nowy obrońca Juventusu, jeszcze dwa sezony temu reprezentujący jutrzejszych rywali Bianconerich, João Cancelo, ostrzega przez swoim byłym zespołem. Portugalczyk podkreśla potencjał przeciwnika, który sam poznał przebywając w Hiszpanii.

Juventus, jeśli tylko nie przegra jutrzejszego spotkania, pewny będzie wyjścia z grupy H Ligi Mistrzów. Sprawy jednak nieco się skomplikowały, po niekorzystnym wyniku z Manchesterem z poprzedniej kolejki.

Tamten mecz był dosyć specyficzny. Mieliśmy wiele okazji, graliśmy lepiej od naszych przeciwników i zasłużyliśmy w pełni na wygraną. Czasami jednak piłka nie jest sprawiedliwa i przegrywasz, zasługując na zwycięstwo.

Valencia to świetny zespół. Spotkania, jak to jutrzejsze, to zawsze wyjątkowe wydarzenia. Zwłaszcza dla mnie, ponieważ spędziłem w tej drużynie 3 lata.

Jutro muszę jednak odłożyć na bok sentymenty, ponieważ reprezentuję Juventus i potrzebujemy trzech punktów do awansu. Właśnie to jutro zamierzamy zrobić.

Kiedy tylko mogę nadal oglądam ich spotkania. Nie wszystkie, bo czasami sam gram, ale kiedy mogę to to robię. To zespół z doskonałymi graczami i bardzo dobrą organizacją gry. Ostatnio zaczęli punktować, jednak jak już powiedziałem, jutro to my potrzebujemy 3 punktów.

Kogo wyciągnąłbym z Valencii do Juve? Nie mam pojęcia. Jest tam wielu świetnych zawodników i nie potrafię wymienić jednego. Nie zapominajmy, że w naszej kadrze mamy już wielu klasowych zawodników.

Porównania do Daniego Alvesa, skłoniły reporterów do zapytania młodego obrońcy, o to, czego brakuje mu, by stać się najlepszym na świecie.

To trudne pytanie. Wydaje mi się, że to w dużej mierze zależy od trenera, nie ode mnie. W mojej opinii Alves to najlepszy prawy obrońca na świecie. Nie mam co do tego wątpliwości.

źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi