Prasa

einhard | 4 listopada 2019

Capello: Sarri skupia się na wynikach

Fabio Capello pojawił się na antenie Radia Anch’io Sport, gdzie rozmawiał o starcie Maurizio Sarriego w roli trenera Juventusu oraz o tym, jak sam musiał postawić na pierwszym miejscu dobre wyniki zamiast efektownego futbolu.

Ogólnie rzecz biorąc, bez pomysłu nie można iść naprzód – wyjaśnił 73-latek.

Sarri zrozumiał, że nawet on musi teraz skupić się na wynikach, a nie na ładnej grze i używa obecnie graczy, którzy mogą mu zapewnić najlepsze wyniki.

Były trener Romy był ostatnio zamieszany w spór z matką Nicolo Zaniolo po tym, jak poprzez media doradził młodemu zawodnikowi Interu, Sebastiano Esposito, aby nie szedł tą samą drogą, co Zaniolo…

Nie mam z nim problemu. Myślę, że Nicolo to wielki talent, największy, jaki mamy we Włoszech. Być może, kiedy o nim mówiłem, zapomniałem wspomnieć o Moise Keanie. Miałem pod swoimi skrzydłami młodych piłkarzy, którzy się zagubili, wystarczy spójrzeć na Antonio Cassano.

Max Allegri jest wymieniany się jako faworyt do przejęcia w Bayernu, ale Capello uważa, że Manchester ​​United jest lepszą opcją dla byłego trenera Juve.

Poradziłby sobie świetnie w Bayernie Monachium, choć nie wiem, czy Włosi są tam mile widziani po przygodzie Ancelottiego.

Anglia jest ekscytująca, istnieje tam możliwość swobodnej pracy, a Premier League to liga, która pozwala ci podnieść twój poziom. Gdybym był Allegrim, wybrałbym Manchester.

Źródło: tuttojuve.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi