Prasa

Hu Kers | 5 stycznia 2019

Carlo Freccero przeprasza Juve za swoje słowa

Carlo Freccero, nowy dyrektor Rai 2 (włoski odpowiednik TVP 2) oskarżył ostatnio Juventus o „władanie” VAR-em w Serie A oraz „kierowanie” sportem.

Podczas ostatniej konferencji prasowej Włoch zapytany został, czy ma zamiar zwiększyć ilość piłki na kanale Rai (stacja posiada prawa do Pucharu Włoch, Superpucharu Włoch oraz kilku meczów w Lidze Mistrzów). Odpowiedź Carlo była dość niespodziewana.

Teraz oglądam jedynie Premier League, ponieważ we Włoszech zwycięża zawsze Juventus. Dzieje się tak, ponieważ władają VAR-em, jest to sytuacja praktycznie nie z tego świata. Cały VAR jest przez nich kontrolowany. Kierują tym wszystkim, robią co tylko zechcą… jest to strasznie irytujące. Forza Roma!

Media nie zdążyły jeszcze wywołać burzy w związku ze słowami działacza, a już doczekaliśmy się z jego strony przeprosin.

W związku z wypowiedzianymi słowami Carlo Freccero został zaproszony do Rai Sport, by wyjaśnić swoje stanowisko. Wyznał także, że jego miejscowy sklepikarz przestał sprzedawać mu gazetę do momentu przeprosin.

Powiedziałem mu, że to były tylko żarty. Bezustannie żartuję. W internecie jest około 7-8 milinów Juventini, co świadczy to o tym, jak wielka siła klubu drzemie w jego fanach. Ludzie potem mówili mi, że poczuli się urażeni, że ich obraziłem. Powinniście jednak opanować swoje emocje, my tylko sobie żartujemy. Piłka nożna to jedyny temat, w którym możemy poczuć się w pełni swobodnie.

Przepraszam więc Juventus. Chylę czoła i przepraszam, powtarzam jednak, że Juventus nie powinien dostać karnego przeciwko Sampdorii. Tego jestem pewien!

Juventus nie komentował do tej pory tego incydentu, choć w mediach pojawiły się spekulacje, iż klub wyda specjalne oświadczenie, albo nawet zapowie bojkot krajowego nadawcy telewizyjnego.

źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi