Prasa

einhard | 20 stycznia 2021

Carnevali: Będziemy rozmawiać z Juve

Giovanni Carnevali potwierdza, że ​​spotyka się z Juventusem w sprawie Gianluki Scamakki, ale dodaje, że rozmawia także z zagranicznymi klubami.

Napastnik przebywa obecnie na wypożyczeniu w Genoi, ale oczekuje się, że umowa między Sassuolo i Genoą zostanie rozwiązana wcześniej, aby napastnik po świetnym początku sezonu mógł zostać sprzedany do innego klubu.

22-latek jak dotąd strzelił sześć goli i zaliczył jedną asystę w 16 meczach.

Jest kilka klubów, które chcą Scamakkę, nie tylko Juventus – powiedział dyrektor Sassuolo w rozmowie ze Sportitalia.

Spotkamy się z Juventusem, ale w tej chwili nikomu nie jest łatwo kupować piłkarzy, ponieważ kryzys gospodarczy dotknął wszystkich, a aspekt finansowy jest kluczowy.

Jest możliwe, że Scamacca trafi do klubu zza granicy. Chce się poprawić i ocenimy sytuację teraz lub pod koniec sezonu. Może nawet wrócić do nas w czerwcu.

Doniesienia z Włoch sugerują, że Juventus chce pozyskać Scamakkę w ramach 18-miesięcznego wypożyczenia z opcją wykupu za 22 mln euro.

Juve rozegra dziś mecz o Supercoppę z Napoli na stadionie należącym do Sassuolo, co stanowić będzie idealną okazję na spotkanie z dyrektorami Sassuolo.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
cooler
1 rok temu

Mam nadzieję, że Giovanni Carnevali, spotyka się z Juventusem i rozmawia w sprawie Manuela Locatelliego.

wojojuve
1 rok temu
Reply to  cooler

Jestem trochę sceptycznie nastawiony do transferu Locatellego. Obecnie mamy 5 środkowych pomocników. 4 z nich jest młodych i z dużym potencjałem, ale niestety obecnie tylko McKennie wykorzystuje swoje możliwości. Niby można byłoby sprzedać pozostałą trójkę, gdyż nie grają na odpowiednim poziomie, ale czy mamy pewność, że taki Locatelli będzie u nas grał tak, jak z Sassuolo? W Milanie tak nie zachwycał. Z kolei Rabiot grał dobrze w PSG, Bentancur kilkakrotnie miał okresy świetnej gry, a Arthur w Brazylii był absolutnym kotem i na początku gry w Barcelonie również. Czy nie szkoda byłoby pozbywać się tych młodych utalentowanych graczy i ryzykować… Czytaj więcej »

luque10
1 rok temu
Reply to  wojojuve

„Locatelli będzie u nas grał tak, jak z Sassuolo? W Milanie tak nie zachwycał. Z kolei Rabiot grał dobrze w PSG,…” Odniosę się trochę do tego, bo jednak przesadzasz. Podstawowa kwestia- Locatelli jest najmłodszy z piłkarzy, których wymieniłeś. W Milanie grał od 2016 do 2018 (gdzie został wypożyczony do Sassuolo). Czyli grał w zespole z Mediolanu w wieku 18 lat! Od tego czasu jego progres jest nieporównywalny do Bentancura, czy regresu Arthura/Rabiota. Nie wiem jak u Ciebie wygląda wiedza o ogólnej charakterystyce Locatelliego, to jak operuje piłką i gra? Każdego z naszych środkowych pomocników wymieniłbym bez mrugnięcia okiem na młodego… Czytaj więcej »

archiasz
1 rok temu
Reply to  luque10

Ale to jest dobre pytanie. Otóż nie będzie. Zupełnie inna presja, oczekiwania, jakby inna gra(w stosunku do pomocników Juve często na forum wysuwane są liczne zastrzeżenia z wyraźnym brakiem zrozumieniem kontekstu, ich ról i zadań w koncepcji Pirlo, sytuacji na boisku itp,itd). To że dobrze funkcjonuje w systemie, który już dobrze zna, zupełnie nie oznacza że będzie dobrze grać w systemie, który na dobrą sprawę jeszcze nie jest wypracowany. Albo jeszcze inaczej dopóki gra w Sassuolo to zwraca się uwagę na jego atuty, dobre zagrania, gdyby grał w Juventusie to zacząłbyś mu liczyć błędy i nieudane zagrania, mankamenty… . Tak… Czytaj więcej »

Last edited 1 rok temu by archiasz
luque10
1 rok temu
Reply to  archiasz

Ale na to pytanie odpowiedzi nie ma. Każdy piłkarz, zmieniając klub musi liczyć się z wyjściem ze strefy komfortu i ogrania w danej taktyce, szczególnie idąc do lepszego klubu. Natomiast wiemy jakie ograniczenia i mankamenty mają nasi pomocnicy. Locatelli zdaje się mieć cechy pożądane w naszym zespole. Gra bardziej odpowiedzialnie od Bentancura, szybciej myśli i gra piłką niż Arthur, jest mobilniejszy i lepiej się ustawia od Rabiota. Te cechy widać u niego już teraz, czy przeniesie je na Juve? Nie ma odpowiedzi na to, póki tu nie trafi. Ryzyko, jakim obarczony jest niemal każdy transfer, nie jest czynnikiem, który powinien… Czytaj więcej »

J33
J33
1 rok temu
Reply to  luque10

O ile jestem w stanie sobie wyobrazić ,że Locatelli sobie u nas poradzi ,a nawet może rozwinie do poziomu obecnie najlepszych piłkarzy na tej pozycji,to jeśli my mamy w zamiarze kupić tylko jednego pomocnika ,to nie wiem czy nie powinniśmy szukać , kogoś kto by ,dynamizowal akcje i rozrywał obronę wyjściem z piłką z linii pomocy z danego sektora boiska i byłby trochę wolnym elektronem. Wiem,że tak nie gramy obecnie ,ale nie mamy do tego odpowiednioch zawodników po za Dybala ,który jednak czuje się dobrze w określonym sektorze boiska,no i w obronie go mało widać. Niestety żaden kozak ,nie przychodzi… Czytaj więcej »

Przejdź do paska narzędzi