Prasa

einhard | 19 kwietnia 2021

Carnevali: Mogą zniszczyć rozgrywki krajowe

Giovanni Carnevali oczekuje wyjaśnień od klubów zaangażowanych w powstanie Superligi.

Juventus, Inter i Milan potwierdziły, że dołączą do Super League jako kluby założycielskie. Dyrektor generalny Sassuolo potwierdził z kolei, że Lega odbędzie dziś po południu kolejne spotkanie w tej sprawie.

Jest to inicjatywa, która rozwijała się od pewnego czasu. Musimy chwilę poczekać, aby ją dobrze zrozumieć – powiedział Carnevali w wywiadzie dla Radio Anch’io Sport.

Po południu mamy spotkanie w Lega i mamy nadzieję, że kluby bezpośrednio zaangażowane w ten projekt dobrze wszystko wyjaśnią, ponieważ nie podoba nam się to, co się dzieje.

Ci, którzy przyłączają się do tego projektu, ponoszą wielką odpowiedzialność, ryzykują zabicie rozgrywek krajowych. Staramy się wszystko zrozumieć, ale czeka nas coś nieprzyjemnego. Dzisiaj w lidze o wszystko toczy się wielki konflikt. Długo dyskutowaliśmy o funduszach, prawach telewizyjnych. Pewnego dnia siedem klubów wysłało pismo zawierające wotum nieufności wobec prezydenta Lega, Paolo Dal Pino, z możliwością zażądania odszkodowania.

Teraz myślę, że wszystko to ma swoje wyjaśnienie. Nie robimy nic dobrego, jesteśmy w chwili wielkiej trudności. Fakt, że straciliśmy tyle czasu na negocjacje praw telewizyjnych i spory, pozwala nam zrozumieć pewne rzeczy. Prawdopodobnie zostaliśmy oszukani. Niestety ci z nas, którzy zarządzają tymi klubami, powinni być bardziej uczciwi.

Źródło: tuttojuve.com

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gryfel
Admin
3 lat temu

Fakt, że straciliśmy tyle czasu na negocjacje praw telewizyjnych i spory, pozwala nam zrozumieć pewne rzeczy. Prawdopodobnie zostaliśmy oszukani. Niestety ci z nas, którzy zarządzają tymi klubami, powinni być bardziej uczciwi. No może negocjacje praw i spory, trwały tak długo, bo kluby takie jak Crotone i Parma, chciały wyciągnąć ile się da pieniędzy, mimo, że długo w Serie A mogą nie pograć, a i tak największe wpływy dostarczają ci najwięksi? Może komuś po prostu znudziło się ciągłe negocjacje i walka o „swoje” zainwestowane w marketing pieniądze? Może złożenie wotun nieufności to był wyraźny sygnał niezadowolenia z panującej od kilku dekad… Czytaj więcej »

Argentino
3 lat temu
Reply to  Gryfel

Niech niszczą. 9 Mistrzostw, 2 finały LM, 0 wygranych! To oznacza, że Mistrzostwo Włoch nic nie znaczy. Jak wyrzucą wielką trójce to będą jeszcze bardziej nic nieznaczyć bo nie będzie komu dojść do tych finałów bo zawsze robiły to te trzy kluby. Więc powodzenia kurwa. Inter, Milan i Juve już wygrały.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi