Prasa

tItOveN | 30 września 2018

Carnevali zastąpi Marottę?

Dyrektor generalny Sassuolo, Giovanni Carnevali może zastąpić Beppe Marottę na stanowisku w Juventusie, natomiast wieloletni CEO Starej Damy może wkrótce otrzymać konkretne oferty z Romy, Napoli czy też klubów zagranicznych.

Niespodziewana informacja o rychłym odejściu Marotty nieco przyćmiła zwycięstwo Juventusu nad Napoli, a włoskie media szybko rozpoczęły poszukiwania informacji w sprawie przyczyn takiego stanu rzeczy.

Dziennikarze są obecnie przekonani, że Marotta został zasadniczo wypchnięty z klubu, w związku z czym więcej władzy otrzyma dyrektor sportowy Fabio Paratici i wiceprezydent, Pavel Nedved.

Marotta był zarówno dyrektorem wykonawczym, jak i dyrektorem generalnym i właśnie pierwsza z tych ról miała być przedmiotem sporu z prezydentem Andreą Agnellim od dłuższego czasu.

Według Il Giornale zastępcą Marotty może być Giovanni Carnevali z Sassuolo, który był w regularnym kontakcie z Juve w ramach międzyklubowej współpracy. Zinedine Zidane pozostaje alternatywą dla kandydatury Carnevallego, jako że Juventus chce budować swój międzynarodowy profil.

Niektóre źródła również donoszą, że Marotta nie jest jedynym członkiem Rady Dyrektorów, który zostanie usunięty z klubu wraz z nastaniem 25 października 2018 r. Planowana restrukturyzacja ma dotknąć także Aldo Mazzię, dyrektora finansowego związanego z Juve od kwietnia 2011 r.

To podgrzało spekulacje dotyczące tego, że Agnelli preferuje zatrudnić osoby, które lepiej poradzą sobie z zarządzaniem zwiększonymi przychodami klubu oraz pozwolą je maksymalizować.

Jeśli chodzi o przyszłość Marotty, media podają kilka wariantów – przede wszystkim możliwe jest pozostanie 61-latka w Serie A, lecz niewykluczony jest też kierunek zagraniczny, z Manchesterem United na czele.

Gazety Corriere della Sera i Il Giornale wskazują na Napoli, ponieważ Aurelio De Laurentiis był w kontakcie z Marottą 8 lat temu, gdy był on jeszcze pracownikiem Sampdorii. Inną bardzo prawdopodobną opcją jest Roma, który właśnie straciła swojego dyrektora generalnego, Umberto Gandiniego (Gandini najpewniej wkrótce dołączy do kadry dyrektorskiej AC Milan).

Marotta mógłby w Romie skupić się na prowadzeniu klubu, podczas gdy Monchi zajmowałby się negocjacjami transferowymi, wykorzystując swoje liczne międzynarodowe kontakty.

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi