Prasa

maciejovsky | 28 czerwca 2022

Casillas: Di Maria i Juve? Korzyści będą obopólne

Iker Casillas opisał cechy Angela Di Marii, a także potwierdził słuszność tego transferu dla Juventusu.

Były hiszpański bramkarz rozmawiał z La Gazzetta dello Sport.

Wspaniałe wspomnienia… Świetny zawodnik. Jeśli Juventus pozyska go jako wolnego gracza, bez wątpienia będzie to dobra okazja.

Wiek piłkarzy jest teraz względny, kariery są znacznie dłuższe. Nie szukając daleko – mój przyjaciel Gigi Buffon ma 44 lata. Dziś nie brakuje piłkarzy powyżej 30. roku życia, którzy radzą sobie bardzo dobrze i grają na świetnym poziomie. Inne przykłady? Karim Benzema i Luka Modrić, którzy zostają w Realu na dłużej. Poza tym Di Maria to bardzo zdyscyplinowany facet, który zawsze dbał o siebie fizycznie. Kolejna kwestia – nigdy nie odniósł poważnych kontuzji i wydaje się być w świetnej formie, nie jest zniszczony przez urazy. Po czwarte: w Europie zawsze grał na wysokim poziomie w dużych klubach.

Główne zalety Angela to inteligencja taktyczna i walory techniczne. Juventus pozyska zawodnika, który potrafi wiele w różnych obszarach. Kiedy wygraliśmy Decimę, Ancelotti zmienił mu pozycję w połowie sezonu i przyniosło to doskonały efekt. Przez lata znajdował się w odmiennych sytuacjach taktycznych czy w ataku czy w pomocy. Jest mądrym facetem, który dobrze zna piłkę nożną, a do Juve wniesie doświadczenie i jakość w ogromnych dawkach, także jeśli chodzi o Ligę Mistrzów.

Di Maria grał w Argentynie, Portugalii, Hiszpanii, Anglii, Francji, a także w reprezentacji i zawsze robił to dobrze. Nie sądzę, aby miał problemy z przystosowaniem się do Włoch również z tego powodu, o którym wspomniałem wcześniej, czyli elastyczności taktycznej. Powtórzę: Juve robi wielki ruch.

Poza tym Angel dołącza do świetnego zespołu. Chiesa, Vlahović, czytałem, że niedługo dojdzie też Pogba, a Allegri to doświadczony trener.

Di Maria pomoże Juventusowi zrobić kolejny krok jakościowy zarówno w Serie A, jak i w Europie również dlatego, że w listopadzie odbywa się Mundial i jasne jest, że szuka drużyny, w której mógłby regularnie grać i przygotowywać się poprzez ligowe rozgrywki.

Myślę, że korzyści z tej decyzji będą obopólne.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
OldLady
2 miesięcy temu

Ludzki organizm to jednak wielka zagadka. DiMaria, który jest suchy jak patyk nie doznał żadnej poważnej kontuzji, a wydawałoby się, że będzie demolowany fizycznie. Iker dobrze mówi.

Przejdź do paska narzędzi