Prasa

einhard | 20 kwietnia 2021

Cassano i Cairo atakują Juventus

Do krytyków Superligi dołączyli między innymi Urbano Cairo, Robin Gosens i Antonio Cassano.

Prezydent Torino w wywiadzie dla włoskiej agencji prasowej ANSA potępił te trzy włoskie kluby zaangażowane w stworzenie Superligi, a także zaatakował Beppe Marottę.

To atak na zdrowie Ligi. Jeśli ktoś taki jak Beppe Marotta robi coś takiego, musi natychmiast zrezygnować z funkcji w FIGC. Powinien czuć się zawstydzony – powiedział Cairo.

Jeśli jesteś dyrektorem Interu, klubu, który zgodził się dołączyć do Super League, nie możesz reprezentować Serie A i FIGC, ponieważ zagrażasz życiu związku .

Ten projekt i tak się nie powiedzie, ale ci, którzy go wymyślili, zaatakowali ligę i za tę zdradę muszą zrezygnować ze swoich funkcji i poczuć wstyd.

Cairo oskarżył także prezesa Juventusu, Andreę Agnellego o sabotowanie transakcji sprzedaży prywatnym firmom 10% akcji spółki medialnej utworzonej w celu kontrolowania praw do telewizyjnych Serie A.

Wygląda na to, że projekt Superligi został stworzony 10 stycznia. Powiedziałem mu podczas spotkania: „jak możesz tu się pojawiać, aby rozmawiać o solidarności, skoro sabotowałeś negocjacje praw telewizyjnych, wiedząc już, że tworzysz Superligę? Jak możesz przystąpić do negocjacji skoro już pracujesz nad Superligą?. To zdrada”.

Krytykiem Superligi i jednocześnie romantykiem futbolu okazał się Antonio Cassano.

Nie sposób nawet myśleć o takich rozgrywkach. Wielkie kluby muszą zrozumieć, że piłka nożna należy do ludzi – powiedział Cassano podczas audycji Bobo TV na Twitchu.

Nie można odsunąć małych drużyn na bok. Poprosiłbym FIGC o wyrzucenie Interu, Milanu i Juventusu z Serie A. Pozwólmy im grać we własnej lidze i zobaczmy, co się stanie. Gravina musi się temu przeciwstawić. Dwanaście klubów nie może rządzić futbolem.

W opozycji do Superligi stanął także zawodnik Atalanty, Robin Gosens.

To ogromna katastrofa dla piłki nożnej. Jestem zszokowany, że to się urzeczywistnia – powiedział Gosens w wywiadzie dla Kickera.

Fakt, że mały i słabszy może zwyciężyć, zawsze był podstawą futbolu. Jeśli teraz powstanie Superliga, w której Arsenal lub Tottenham mają zawsze pewne miejsce, bez żadnych sportowych osiągnięć, to piłka nożna zostanie pozbawiona podstaw. Wszyscy muszą mieć świadomość, że piłka nożna zmieni się na zawsze i już nigdy nie będzie taka sama.

Ludzie wciąż umierają na całym świecie. Wszędzie brakuje pieniędzy, a te dwanaście klubów utworzyło własną ligę i może zgarnąć 100 lub 150 milionów euro.

Trzeba podważyć etykę tego projektu. Smutne jest to, że chodzi o pieniądze, pieniądze, pieniądze. Szkody utworzenia Superligi byłyby tak duże, że wielu fanów, miejmy nadzieję, sprzeciwi się temu, a ja wziąłbym udział w takich protestach.

Źródło: tuttojuve.com

Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kubak
2 lat temu

Teraz czekam na informację, że Gosens dołącza do Juventusu. 😉

anavrin_
2 lat temu

Projekt będzie miał krytyków wszędzie poza samymi klubami-założycielami. Wiadomo, Serie A straci na oglądalności, więc im nie na rękę. To przekłada się na mniejsze pieniądze dla takiego Torino. Choć, jeśli Juventus, Inter i Milan zostaną zdyskwalifikowane, to inni dostaną się do LM w ich miejsce (ja wiem, bez porównania mniejsze pieniądze, no ale wreszcie porządnie zarobią kluby, które dotąd nie miały na to szans, powstanie „nowa klasa średnia” we Włoszech, Anglii i Hiszpani). Ligii stracą z podobnego powodu, a w ślad za nimi media mające prawa transmisji rozgrywek UEFA. Ciekawi mnie, co powie piłkarz na konferencji prasowej, który teraz sprzeciwia… Czytaj więcej »

Rouge
2 lat temu

Biedni kopacze piłki nożnej, wożący się swoimi Ferrari narzekają, że kluby nie chcą się dzielić z bandą UEFA tym na co pracują, dostając tylko przysłowiowe grosze.
Sam nie jestem do końca przekonany podstawą Superligi, ze względu na dużo mniejszy dostęp drużyn typu Atalanta, itd., ale z drugiej strony jak UEFA zabezpiecza drużyny, które pracowały na markę CL przez wiele lat przed falą arabskich miliarderów, którzy tworzą z drużyn zaściankowych superteamy, napakowane gwiazdami, tylko dzięki pompowaniu ogromnej kasy? Tutaj nie czuje się odpowiedzialności za fairplay?

pogon
2 lat temu

Cassano krytykujący ciąg na kasę, czyste złoto. Brakuje jeszcze Mino Raioli potępiającego chciwość i zarabianie na piłce xd

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi