Prasa

NR.17 | 30 marca 2020

Cassano: Obniżka płac Juve? Wiedzą, że to już koniec

Były reprezentant Włoch, Antonio Cassano, twierdzi, że Juventus zgodził się na obniżkę płac, tylko dlatego, że „już wiedzą”, że sezon nie zostanie wznowiony.

Gracze i klub z Allianz Stadium zgodzili się na obniżkę zarobków, przez co Stara Dama zaoszczędzi 90 mln€.  Jednak były gracz Romy twierdzi, że to tylko dlatego, że władze Juve wiedzą, że sezon 19/20 już się zakończył.

Jeśli Juventus obcina płace, to tylko dlatego, że prawie na pewno sezon nie zostanie wznowiony. To znaczy, że oni już o tym wiedzą, gdyby tak nie było, to by tego nie zrobili.

Mogło to zostać zrobione miesiąc po miesiącu. Mogło to też nastąpić pod koniec czerwca. Cięcia w Serie A są dobrym posunięciem.

W Serie B i Serie C muszą szukać rozwiązać, aby nie odbierać pieniędzy zawodnikom. Zawodnicy tam zarabiają po trzy, cztery może pięc tysięcy euro. Mają kredyty na dom i muszą spłacać raty za samochód.

Cassano zgadza się z prezydentem FIGC, Gabrielem Graviną, który nie chce spisywać sezonu na straty, ale sugeruje, że najlepszym rozwiązaniem byłaby faza play-off, która wyłoniłaby Mistrza Włoch.

Zgadzam się z Graviną, ale nawet jeśli udałoby się wznowić treningi 3. maja, zajęłoby to co najmniej miesiąc, aby się przygotować. Przy takim obrocie, rozgrywki zakończyłyby się w sierpniu, co byłoby drastyczne w kontekście przyszedłego sezonu.

Jeśli decyzja należałaby do mnie zarządziłbym rozgrywki play-off o mistrza kraju.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Harun
Harun
1 rok temu

W jakiejś formie ten sezon powinien zostać zakończony. Jeżeli problem jest dokończenie sezonu, to play offy lub uznanie wyników po rundzie jesiennej. Innym rozwiązaniem szczególnie pokrzywdzone byłoby Lazio, a nagrodzone Napoli.

anavrin_
1 rok temu

Jak dobrze, że jest taki Cassano, mądra głowa, co to każdemu zaraz w swej dobroci objaśni, co i jak.

Harun
Harun
1 rok temu
Reply to  anavrin_

Można nie lubić Cassano, bo czasem plecie trzy po trzy, ale w tej konkretnej sprawie wypowiada się całkiem rozsądnie.

OldLady
1 rok temu

Całkiem sensowny pomysł podrzuca Premier League i myślę, że byłby to pomysł logistycznie do wykonania. Zakwaterować wszystkich piłkarzy w jednym ośrodku – no może 2 lub trzech – nie daleko od siebie. Wszyscy oczywiście przebadani na świeżo i zdrowi. Co drugi dzień jedna kolejka. Stadionu do tego nie trzeba, a zwyczajne boiska ( 2 lub 3 ligowe). I tak będzie to bez kibiców. Trzeba by tylko zorganizować transmisję. I gramy. Oglądalność będzie kosmiczna – i rozegra się taki mini Mundial Serie A. W Maju ściągnąć wszystkich na 10 dni okresu przygotowawczego. Ruszyć w połowie Maja i skończyć gdzieś w okolicach… Czytaj więcej »

Ater
1 rok temu
Reply to  OldLady

Dokładnie – „obozowy” turniej to jedna z sensowniejszych opcji. Myślałem też jeszcze o opcji, gdzie dokończenie tego sezonu ligowego byłoby w sierpniu, przy czym ostatnie kolejki byłyby równocześnie pierwszymi dla nowego sezonu. Co prawda, byłoby to uczciwe dla zmagań ligowych, jednak pogodzenie z pucharami raczej nie do zrealizowania

Harun
Harun
1 rok temu
Reply to  Ater

Obozy są do kitu. Mądra decyzję podjęli Belgowie, którzy uznali aktualną tabelę za ostateczną. Uważam to za najlepsze rozwiązanie, bo w największym stopniu odzwierciedla wartość poszczególnych ekip. Większość sezonu została przecież rozegrana. Nie powinno się zabierać chociażby Lazio czy Atalancie ich fantastycznych wyników w tym sezonie.

OldLady
1 rok temu

Przepraszam, że to tutaj wrzucam jako oddzielny link, ale to idealnie podsumowuje Cassano.

https://www.realmadryt.pl/news/94982-nierealne-wspomnienia-antonio-cassano

Ma fantazję facet 🙂

Apo
Apo
1 rok temu

Nie ma szans na rozegranie sezonu. Z resztą dla mnie to bez różnicy. Puste trybuny, grobowa atmosfera panujaca dookoła. W każdej lidze taka sama sytuscja. Powinna zapaść jednomyślna decyzja. Ekspertem nie jestem, praca jest najlepszym lekarstwem na odcięcie się od tego, za dużo o tym nie czytam. Ale patrząc na sytuację w Hiszpanii czy UK gdzie wirus dopiero nabiera na sile a liczba zgonów, ma osiągnąć maksymalny pułap dopiero na początku czerwca, jakim cudem rozgrywki miały by być wznowione? Gra na sile, automatycznie storpeduje kolejne rozgrywki. Sezon jak dla mnie jest zakonczony, pytanie czy z przyznaniem mistrzostwa kraju, czy jego… Czytaj więcej »

Przejdź do paska narzędzi