Gracze Juve

einhard | 25 października 2020

Causio: Pirlo potrzebuje zaufania

Były zawodnik Juve, Franco Causio, mówi, że nie może się doczekać powrotu Dybali.

Dybala jest bardzo mocny, sam może wygrywać mecze – powiedział 71-latek w rozmowie z La Gazzetta dello Sport.

Nigdy nie miałem co do niego wątpliwości, cieszę się, że wraca do gry.

Andrea Pirlo potwierdził wczoraj, że La Joya znajdzie się w wyjściowym składzie na mecz z Hellasem.

Paulo jest na innym poziomie, jak mało kto wie, jak wygrywać mecze. Było wiele rozmów na temat tego, że mało gra, ale miał problemy fizyczne. Tym razem Pirlo go wykorzysta, więc oznacza to, że czuje się dobrze i jest w 100% gotowy.

Lewą nogą może uderzać z prawie wszystkich pozycji. Może grać jako rozgrywający lub jako cofnięty napastnik. Może być śmiertelnie groźny dla rywali. Trudniej mi wyobrazić sobie go jako skrzydłowego w trójzębie.

Cristiano Ronaldo dwa tygodnie temu uzyskał pozytywny wynik na Covid i ciągle jest niedostępny, ale Causio uważa, że Portugalczyk, gdy wróci będzie mógł swobodnie grać razem z Dybalą i Moratą.

Jasne, rzeczywiście. Jestem bardzo przychylny takiemu trójzębowi. Niewiele można powiedzieć o Ronaldo, z tego co już nie zostało powiedziane.

To rewelacyjny piłkarz i wielki profesjonalista. Mimo swojego wieku ma doskonałą sprawność fizyczną i wciąż ma wielką chęć wygrywania. Motywacja jest często najważniejszym aspektem. Nadal uważam go za najlepszego. Oczywiście razem z Messim.

Zawodnik, który w latach 1970-1981 strzelił 72 gole w barwach Juventusu, uważa, że ​​Federico Chiesa wciąż potrzebuje czasu.

Czekam na jego ostatni skok jakościowy. To przyjdzie z czasem. Jest teraz w topowym klubie, gra w Lidze Mistrzów i zmierzy się z najsilniejszymi drużynami w Europie.

Causio zakończył wywiad mówiąc, że Pirlo potrzebuje zaufania.

To była loteria, ale życzę mu natychmiastowego znalezienia najlepszych opcji dla tego zespołu. Ma proste pomysły i kompletny zespół, po prostu potrzebuje zaufania.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi