Prasa

einhard | 29 maja 2021

Ceferin o Final Four i Superlidze

Aleksandar Ceferin potwierdza, że ​​jest zwolennikiem stworzenia Final Four w Lidze Mistrzów i wątpi, że w najbliższych latach powstanie kolejny projekt zbliżony do Super Ligi.

W tym tygodniu w New York Times pojawiły się doniesienia, że ​​UEFA rozważa rezygnację z tradycyjnych półfinałów Ligi Mistrzów (mecz u siebie i rewanż na wyjeździe) na rzecz wprowadzenia całotygodniowego wydarzenia Final Four, które odbywałoby się w jednym, specjalnie wybranym mieście.

W przypadku Final Four odbywałyby się dwa jednomeczowe półfinały, a ich zwycięzcy spotkaliby się w finale. Liczba spotkań zmniejszyłaby się tym samym o dwa mecze, a wszystkie spotkania rozgrywane byłyby na neutralnej murawie.

Jestem za Final Four w Lidze Mistrzów. Jeśli zostanie to zrobione dobrze, może być świetne i efektywne pod względem przychodów. Ale każdy musi przedstawić swój punkt widzenia – powiedział prezes UEFA w rozmowie z francuskim L’Equipe.

Dyskutujemy o tym, ale nie jest to przesądzone. Podobał nam się zeszłoroczny Final Eight, który odbył się w Portugalii.

Ceferin omówił również działania dyscyplinarne podjęte wobec Juventusu, Realu Madryt i Barcelony, jedynym klubom, które dalej trzymają się projektu Superligi.

Byłem rozczarowany, słysząc o utworzeniu Super League, ponieważ była to zdrada, spisek prowadzony przez niektóre kluby. Koniec końców było to jednak bardzo pozytywne doświadczenie, ponieważ pomogło wyjaśnić, jak wyglądają sytuacja i nastroje w europejskiej piłce nożnej.

Nigdy nie możesz powiedzieć nigdy, ale sądzę, że nic podobnego nie zostanie zaproponowane przez co najmniej 10 następnych lat. Cała rodzina piłkarska uważa, że ​​postawa pozostałych trzech klubów jest szokująca i nie do zaakceptowania.

Źródło: tuttojuve.com

Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
stofel
stofel
2 lat temu

Coś czuję że w poniedziałek ogłoszą decyzję odnośnie trójki. Opadnie kurz po finale i dowalą kary. Obstawiam że będą czysto finansowe.

SXR
SXR
2 lat temu

Podoba mi się pomysł z final four. Podoba mi się pomysł z reformą goli wyjazdowych. Nie podoba mi się (bardzo) jedna grupa z 36 zespołami. Ja bym to widział nieco inaczej: 5 grup po 7 zespołów. gra każdy z każdym po 1 meczu 3 mecze u siebie, 3 mecze wyjazdowe, gospodarze wybierani przez losowanie 3 najlepsze drużyny awansują do 1/8 1 najlepsza drużyna z czwartych miejsc awansuje do 1/8 pozostałe 4 drużyny z czwartych miejsc spadają do LE co roku 3 dzikie karty dla drużyn, z najlepszym rankingiem historycznym (ranking tworzony w taki sposób, że proporcjonalnie ważniejsze są nowsze sukcesy)… Czytaj więcej »

damek86
2 lat temu

Z niecierpliwością czekam na te „kary”. Na pewno kluby będą walczyć o swoje przed sądem. Czekam na info, że UEFA nie może być monopolistom. Sądzę, że wtedy powstanie kilka propozycji typu Super Liga, i dopiero wtedy zrobi się ciekawie.

juvefun
2 lat temu

Czyżby projekt superligi przyspieszył zmiany w LM? Może będzie to wartość dodana po upadku superligi. Rozumiem że każdy kraj chciałby grać z najlepszymi ale ja jako kibic wolałbym oglądać grę na najwyższym poziomie.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi