Liga Mistrzów

einhard | 1 czerwca 2021

Ceferin: Oni nam grożą

Aleksander Ceferin twierdzi, że Juventus, Real Madryt i Barcelona grożą UEFA i ponownie deklaruje, że trzy kluby są jedynymi, którzy myślą, że ziemia jest płaska.

Bianconeri i dwaj giganci z La Liga zawzięcie walczą z UEFA, chociaż El Confidencial przekonuje, że de facto żaden z dwunastu klubów założycieli nie wycofał się jeszcze formalnie z projektu Europejskiej Super Ligi. Wszystkie kluby podpisały 17 kwietnia porozumienie komercyjne, tworząc spółkę Super League Company i żaden klub nie zrezygnował jeszcze swoich akcji w spółce, ani nie poczynił żadnego kroku prawnego w celu rozwiązania porozumienia.

Dla mnie oczywiste jest, że europejski wymiar sprawiedliwości nie orzeknie na korzyść monopolu UEFA i FIFA i nie zabroni firmie rozwijać legalnej działalności. Logiczne jest, że sędzia zatwierdzi istnienie Superligi – stwierdził prawnik Miguel Becerro.

Zupełnie innego zdania jest jednak Aleksander Ceferin, który w dalszym ciągu demonizuje Real, Juve i Barcę.

Nawet najbardziej nieświadomi ludzie na świecie rozumieją, że Super Liga dobiegła końca – powiedział prezydent UEFA w wywiadzie dla The Telegraph.

Myślę, że te trzy kluby, które nadal uważają, że mamy jakąś Super Ligę, w pewnym sensie nam pomogły, ponieważ teraz o wiele łatwiej jest mówić o solidarności i wszystkim innym, ponieważ możemy im w każdej chwili powiedzieć: „po prostu idźcie sobie do swojej Superligi, jeśli wam się tu nie podoba”.

Ludzie mówili, że winni też są „amerykańscy właściciele” trzech klubów z Premier League, ale nie zapominajcie, że jedynymi trzema klubami, które uważają, że ziemia jest płaska, są Włoch i dwaj Hiszpanie.

Wyskoczyli z komunikatem prasowym „Super Liga nadal istnieje, nadal mamy Super Ligę”, a dwa dni później wysłali zgłoszenie do gry w Lidze Mistrzów. Więc są w Super Lidze i poza Ligą Mistrzów, ale chcą grać w Lidze Mistrzów? Powiedzieli, że Liga Mistrzów się skończyła, ale nadal chcą w niej grać?

Teraz grożą nam, wysyłają listy i pisma, że będą nas pozywać – sąd kryminalny, ten sąd, tamten sąd. Najwyraźniej mają za dużo pieniędzy. Zamiast wydawać pieniądze na takie rzeczy powinni inwestować w kobiecą piłkę nożną i młodzieżową piłkę nożną.

W zeszłym tygodniu UEFA ogłosiła, że ​​wszczęła postępowanie dyscyplinarne przeciwko trzem klubom i według kilku doniesień mogą one zostać wykluczone z Ligi Mistrzów.

Dla mnie, idealną sytuacją jest taka, że wszyscy którzy zakwalifikowali się do Ligi Mistrzów grają w niej.

Ale oczywiście dziwne jest komunikowanie się z nimi, kiedy zniknęli z naszych struktur z dnia na dzień i ciągle do nich nie wrócili. Otrzymaliśmy tylko kilka listów. Nie czytałem ich, ale nasz dział prawny twierdzi, że są to listy zawierające groźby pod każdym względem.

Kiedy rozmawiam z 244 klubami ECA [Europejskiego Stowarzyszenia Klubów], oni [rebelianci] nie są najbardziej popularni ani lubiani. Pozwali wszystkich i zagrażają każdemu. Ich tok myślenia polega na tym, że będą sobie grać w swoim elitarnym turnieju i charytatywnie rzucą wszystkim trochę grosza. Nikt nie chce czegoś takiego.

Źródło: tuttojuve.com / twitter.com

Subscribe
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
AdiJuve
1 rok temu

Jejku jak nie lubię tego pieprzonego lewackiego toku myślenia ” Zamiast wydawać pieniądze na takie rzeczy powinni inwestować w kobiecą piłkę nożną i młodzieżową piłkę nożną.” Ich kasa, wiec niech robią z nią co chcą a nie ktoś im będzie „dobre” rady dawał. „w swoim elitarnym turnieju i charytatywnie rzucą wszystkim trochę grosza. Nikt nie chce czegoś takiego.” Myślę, że te ochłapy i tak byłyby dużo większe niż to co teraz rzuca UEFA najmniejszym klubom Nie czytał ale jest pewny, że są groźby xd Swoją drogą jeżeli prawdą jest, że dalej cała 12 jest współwłaścicielami Superligi to informację o ogromnych… Czytaj więcej »

Arkadio
1 rok temu

Dobry też fragment z płaczem, że grożą sądami. Gdzie od początku sam mówi żeby ukarać dyscyplinarnie wspomniana trójce.

anavrin_
1 rok temu

Co ignorant, „Nie czytałem ich, ale nasz dział prawny twierdzi (…)”. Nie wiem, ale się wypowiem.

A jeszcze wcześniej, tutaj „Zamiast wydawać pieniądze na takie rzeczy powinni inwestować w kobiecą piłkę nożną i młodzieżową piłkę nożną” zdaje się, że też mu coś nie pykło, bo te trzy kluby akurat to robią.

xD

raf450
1 rok temu

Żeby zrozumieć sytuację trzeba choć trochę znać prawo. Nawet jakby UEFA miała na papierze, że ma Monopol na rozgrywki w Europie to nie znaczy, że prawo jest po jej stronie. Przepisy Antymonopolowe są tutaj jasne. Tak więc nie ma możliwości ukaranie klubów za to że organizują sobie dodatkowe rozgrywki. Ceferin otwarcie groził i straszył w mediach wszystkie kluby a mógł siedzieć cicho. Na końcu może się okazać, że jak już ktoś beknie to będzie to Ceferin. Podejrzewam, że obecną taktyką Juve, Real i Barcy jest przeforsowanie stanowiska UE o wolnym rynku. Wtedy np. za rok w wakację zoorganizują sobie turniej… Czytaj więcej »

pogon
1 rok temu

To mi przypomina moją dyskusję na sali rozpraw z takim starszym wiekiem mecenasem. Ja wstaję, mówię stanowisko klienta, przywołuję orzeczenia pasujące jak ulał do tej sprawy, wskazuję na przepisy.

Na co mecenas z drugiej strony wstaje i krzyczy: ,,To niesprawiedliwe!” . Po czym rozpoczyna się szereg uwag ad personam i obrażanie przeciwnika, Tak widzę Ceferina.

Last edited 1 rok temu by pogon
OldLady
1 rok temu
Reply to  pogon

A to nie poprzestajesz, na : „wnoszę i wywodzę jak dotychczas?” jak ten fanpejdż xd

pogon
1 rok temu
Reply to  OldLady

Nie mój styl xd

luque10
1 rok temu

„Ich tok myślenia polega na tym, że będą sobie grać w swoim elitarnym turnieju i charytatywnie rzucą wszystkim trochę grosza. Nikt nie chce czegoś takiego.”
🤣🤣🤣🤣
Co za człowiek.. i po tym wszystkim jeszcze mówi – Oni nam grożą 🤣🤣🤣

OldLady
1 rok temu

W sumie dobrze, że się wypowiada ten koleś – bo im dłużej mówi tym bardziej kompromituje siebie i całą UEFĘ. Z tego gadania raczej wiele nie wyniknie.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi