Oficjalnie

einhard | 22 kwietnia 2021

Ceferin: Rozmawiamy z prawnikami, chcemy kar

Aleksander Ceferin powiedział, że chce, aby drużyny stojące za rebelią poniosły konsekwencje, chociaż zamierza wziąć pod uwagę skruchę zespołów angielskich.

Rozmawiałem z właścicielami Romy i Marsylii, którzy są amerykańskimi miliarderami i publicznie oświadczyli, że nigdy nie wejdą do takiej ligi, ponieważ szanują kibiców i tradycję swoich klubów – powiedział prezes UEFA w wywiadzie dla 24ur.

To niesprawiedliwe mówić, że amerykańscy właściciele są inni, nawet jeśli prawdą jest, że ich system sportowy jest inny.

Ceferina zapytano, co będzie dalej.

Porozmawiamy o piłce nożnej, ale na spotkaniach zdecyduję, kto będzie siedział obok mnie. Mogę więc odsunąć kogoś trochę dalej.

Jeśli te kluby zechcą ponownie grać w naszych rozgrywkach, będą musiały zbliżyć się do nas i będziemy musieli ocenić, co się stało, ale nie chcę wchodzić w szczegóły, ponieważ nadal rozmawiamy z naszym zespołem prawników.

Powiedziałbym, że angielskie kluby podjęły bardzo dobrą decyzję i weźmiemy to pod uwagę. Przyznali się do błędu i zdali sobie sprawę, że się mylili. Wszyscy popełniamy błędy. W pewnym sensie byłem rozczarowany wszystkimi, ale muszę powiedzieć, że Barcelona zawiodła mnie najmniej.

Prezydent Barcelony, Joan Laporta, objął swoje stanowisko bardzo niedawno i rozmawiałem z nim tylko dwa lub trzy razy. Był pod dużą presją z powodu sytuacji finansowej, którą odziedziczył po poprzednikach. Tak się dzieje, gdy przepłacasz za kontrakty niektórych piłkarzy i nie uzyskujesz wyników.

Spójrzcie na Bayern Monachium: nie mają długów i wygrali Ligę Mistrzów. Byłem w stałym kontakcie z CEO Bayernu, Karlem-Heinzem Rummenigge i Joachimem Watzke z Borussii Dortmund.

Bardzo mi pomogli, podobnie jak prezydent Nasser Al-Khelaifi, który z logicznego punktu widzenia powinien być jednym z pierwszych, którzy wzięliby udział w Superlidze.

Florentino Perez twierdzi, że Juventus i Milan właściwie nie opuściły projektu.

Dzisiaj pewien klub przysłał mi harmonogram meczów Superligi. Było to zabawne, bo w każdej kolejce gra tylko Real i Juventus – powiedział z drwiną Ceferin.

Zobaczymy, co stanie się w przyszłym tygodniu. Wiele się wydarzyło w ciągu 24 godzin po kongresie, ale spodziewam się więcej informacji do piątku.

Myślę, że ci, którzy twierdzą, że są całkowicie spokojni w tej sytuacji, nie mówią prawdy. Sytuacja jest bardzo skomplikowana dla nich, nie dla UEFA, która ma po swojej stronie 235 z 247 klubów. A właściwie to 244. Wszyscy są z nami. Wczoraj otrzymałem smsy wyrażające wsparcie praktycznie z każdego klubu w Europie.

Więc teraz oczekujemy, że każdy zda sobie sprawę ze swojego błędu i poniesie jego konsekwencje. Porozmawiamy o tym w przyszłym tygodniu.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
65 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sygnalista
Sygnalista
1 rok temu

Słownikowa definicja ligi to «wydzielona grupa drużyn, rozgrywających mistrzostwa systemem gry każdy z każdym». Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby powołać ligę złożoną z 3 drużyn.😃🙃

anavrin_
1 rok temu

„Porozmawiamy o piłce nożnej, ale na spotkaniach zdecyduję, kto będzie siedział obok mnie. Mogę więc odsunąć kogoś trochę dalej.” Ale ten facet jest butny, trudno sobie to wyobrazić. Wielmożny pan może da komuś ze sobą porozmawiać. Beka z niego.

Gryfel
Editor
1 rok temu

Szkoda, że takiego polowania na czarownice nie było gdy wyszła korupcja w strukturach FIFA i UEFA.

Sygnalista
Sygnalista
1 rok temu
Reply to  Gryfel

I pisze to kibic Juventusu, o ironio, klubu zdegradowanego za korupcję. Przepyszne.🙂

Last edited 1 rok temu by Sygnalista
pogon
1 rok temu
Reply to  Sygnalista

Musisz koniecznie poczytać o Calciopoli , orzeczeniach sądowych odnośnie tej rzekomej ,,korupcji” . Ta lektura pomoże ci w tym, żebyś zaprzestał wypisywać głupoty. Ewentualnie możesz się przenieść na stronę fanów Interu, tam zyskasz poklask.

Sygnalista
Sygnalista
1 rok temu
Reply to  pogon

Wyroki są jakie są. Dziś nikt ich nie neguje, łącznie z władzami Juventusu.

pogon
1 rok temu
Reply to  Sygnalista

Nie umiesz nawet otworzyć Wikkipedii więc pomogę: ,,W listopadzie 2011 roku Luciano Moggi został skazany na pięć lat i cztery miesiące pozbawienia wolności[5]. Mimo działań Luciano Moggiego oraz innych skazanych w procesie Calciopoli nie istnieją dowody na to, że wynik końcowy sezonu 2004/2005 został wypaczony – orzekł Trybunał w Neapolu z sędziną Teresą Casorią na czele. Wyrok w powyższej sprawie – dotyczącej również ściśle wyników sportowych z pamiętnych lat – zawarty jest na 558 stronach. Na stronach 84 i 85 tej dokumentacji Teresa Casoria podkreśla, iż z przesłuchania wszystkich świadków wynika, iż nie istnieją dowody na to, że wypaczony został… Czytaj więcej »

Sygnalista
Sygnalista
1 rok temu
Reply to  pogon

No i? Jeśli ciocia Wikipedia się nie myli, to trzeba było domagać się odszkodowań. Dlaczego tego nie uczyniono?

jacojaco/Kicek12345
1 rok temu
Reply to  Sygnalista

Wejdź matołku na JP i tam znajdź artykuł o Calciopoli i o jego konsekwencjach. Tam jest wszystko napisane. Dokształć się i wróć z kwiatami do pogona, który poświęcił i tak o 2 minuty swojego życia za długo, aby Ci to wytłumaczyć.

Rouge
1 rok temu
Reply to  pogon

Nie wymagaj za dużo od trolla 🙂 przeczytać i zrozumieć? Przesadziłeś!

Last edited 1 rok temu by Rouge
Sygnalista
Sygnalista
1 rok temu
Reply to  Rouge

Nazywasz mnie trollem, bo się nie zgadzasz, a jednocześnie brak ci argumentów? Trochę kultury…

Rouge
1 rok temu
Reply to  Sygnalista

Kultury? ty uczysz kultury? Przyłazisz nie wiadomo skąd, niedouczony piszesz o sprawach, o których nie masz pojęcia, jakbyś wiedział więcej niż inni? Nie karmię więcej, bez odbioru!

Sygnalista
Sygnalista
1 rok temu
Reply to  Rouge

A Ty skąd przyszedłeś, żeby wytykać to innym i jeszcze w taki arogancki sposób? Kim jesteś i co osiągnąłeś, żeby się tak wywyższać?

andi
1 rok temu
Reply to  Sygnalista

Zadajesz sobie trud pisania o czymś, o czym nie masz zielonego pojęcia. Nie będę wskazywał, że zanim się zacznie o czymś pisać to warto zagłębić wiedzy w tym temacie. Nie będę Cię do tego namawiał, bo wydaje mi się, że jesteś z tych ludzi, którym i referatu będzie mało, aby to zrozumieć. Dla Twojej wiedzy aferę (Calciopoli nazwaną po latach Farsopoli) tę stworzyli ludzie Interu i spowinowaconej z nimi La Gazzetty dello Sport (aby pozbyć się głównego przeciwnika) – i po latach wyszło, że Inter sam miał za uszami wiele. Juventus, jak najbardziej negował, ale dowody w których wszedł w… Czytaj więcej »

anavrin_
1 rok temu
Reply to  Sygnalista

Akurat argumentów to brak tobie, i to niemal w każdym poście albo odpowiadając na komentarze innych. Twój główny argument opiera się na myśleniu „bo tak”.

Last edited 1 rok temu by anavrin_
Gryfel
Editor
1 rok temu
Reply to  Sygnalista

No skoro to piszesz, to masz minimalną wiedze o calciopoli i śledziłeś tylko szumne nagłówki mediów, które nie starały się zgłębić tematu, a tylko przekrzyczeć postanowione przed dochodzeniem tezy. Co ciekawe podobna sytuacja ma miejsce teraz w przypadku Superligi. Masy są łatwe do zmanipulowania.

Last edited 1 rok temu by Gryfel
Sygnalista
Sygnalista
1 rok temu
Reply to  Gryfel

Władze Juventusu podporządkowały się wyrokom w sprawie korupcji. Coś chcesz dodać w tej sprawie?

pogon
1 rok temu
Reply to  Sygnalista

Co to za debilna teza o ,,podporządkowaniu się” ? Siłą spuścili nas do Serie B. Nigdy nie ustawiono żadnego meczu. To są fakty. Myślisz, że Komenda jak poszedł do więzienia to się ,,podporządkował” wyrokom sądów? A może nie miał wyjścia i musiał tam trafić?

Sygnalista
Sygnalista
1 rok temu
Reply to  pogon

Komenda został ostatecznie uniewinniony. Była rewizja wyroku. Lepiej po 25 latach niż wcale.

Dlaczego, mimo upływu tylu lat, nikt z władz czy działaczy Juventusu nie próbował zrewidować wcześniejszych wyroków? Moggi coś tam próbował, ale został skazany.

Last edited 1 rok temu by Sygnalista
pogon
1 rok temu
Reply to  Sygnalista

Czy ty serio chcesz dalej się ośmieszać, czy w końcu przestaniesz?
https://transfery.info/aktualnosci/443-miliony-dla-juventusu/90826

Sygnalista
Sygnalista
1 rok temu
Reply to  pogon

Uhm, info z 2016… Wpłynął choć pozew do sądu?

Kurczi
1 rok temu
Reply to  Sygnalista

Po pierwsze Calciopoli nie dotyczyło stricte korupcji. Nie używaj słów których znaczenia nie rozumiesz. Po drugie władze Juventusu dążyły i dążą do oddania niesłusznie zabranych mistrzostw. Niestety sprawa jest delikatna bo gdyby wystąpili o odszkodowanie to Włoski związek by musiał ogłosić bankructwo.

Sygnalista
Sygnalista
1 rok temu
Reply to  Kurczi

No to ogłosiłby bankructwo. Jakoś Agnellemu nie przeszkadzało widmo bankructwa UEFA w obliczu powołania Superligi, a nagle tak się przejmuje FIGC.

Pluto
1 rok temu
Reply to  Sygnalista

Przyjacielu nie masz na ten temat zielonego pojęcia. Przypadkowo napisałeś post związany z komentowanym newsem. Gdyby Juventus w 2006 roku poszukał sprawiedliwości w niezawisłym sądzie, Italia nie pojechałaby na mundial, który wygrała. Mafia Fify i Uefy nie pozwoliły. Tak się jakoś przypadkowo złożyło że afera wybuchał zaraz przed mistrzostwami. Natomiast dalsze próby dowodzenia swoich racji kończyło się na przedawnieniu.
Temat jest bardzo ciekawy, zachęcamy do zgłębienia.

Last edited 1 rok temu by Pluto
Sygnalista
Sygnalista
1 rok temu
Reply to  Pluto

Argument absurdalny.

Doskonale pamiętam tamte czasy. Nikt przed mistrzostwami nie wiedział przecież czy Italia zdobędzie mistrzostwo świata, czy odpadnie w fazie grupowej.

Trzeba było walić do sądu i dojechać FIGC, jeśli mieli na to papiery. Brzmi to wręcz żałośnie. Niedawno ktoś tu pisał, że angielskie kluby to „miękiszony”, bo się wycofały z Superligi. No właśnie…

Kurczi
1 rok temu
Reply to  Sygnalista

Wow mózg rozj… zdajesz sobie sprawę z tego jakie konsekwencje wizerunkowo-finansowe poniósłby Juventus gdyby przez ich dążenie do sprawiedliwości reprezentacja Italii dostała bana na MŚ? Wygłupiłeś się z postem, zdarza się, prawdziwy mężczyzna potrafi się przyznać do błędu i jedziemy dalej. A Ty brniesz w te brednie.

Sygnalista
Sygnalista
1 rok temu
Reply to  Kurczi

No i? A jakie konsekwencje wizerunkowo-finansowe poniósłby, gdyby dalej dążył do stworzenia Superligi? Jakoś to ich nie powstrzymało, chcieli ten projekt wcielić w życie, ale procesu o honor, dobre imię swojego klubu nie chcieli lub nie potrafili walczyć?
Przyczyna może być inna – obawiali się przegranej, że sąd może uznać ich winę,
a wtedy zostałby ten klub wypalony do gołej ziemi.

Last edited 1 rok temu by Sygnalista
pogon
1 rok temu
Reply to  Sygnalista

Gościu, najpierw piszesz:
,,Dlaczego, mimo upływu tylu lat, nikt z władz czy działaczy Juventusu nie próbował zrewidować wcześniejszych wyroków?”
Jak ci daje info, że jednak próbował to piszesz, że to był 2016 rok i się nie liczy. Poważny jesteś?

Nie umiesz nawet przyznać się do błędu, że palnąłeś głupotę, dlatego nie ma sensu z tobą gadać. ,,Nie znam się, ale się wypowiem” – to twoje hasło przewodnie. Nie wiesz, że została złożona masa pozwów w tej sprawie, póki co bez skutku. Ale jak sam pisałeś – Komenda czekał 25 lat, więc i Juve może czekać dłużej. Adios…

Last edited 1 rok temu by pogon
Sygnalista
Sygnalista
1 rok temu
Reply to  pogon

Nie napisałem, że się nie liczy. Stwierdziłeś, że coś się w tej sprawie dzieje i przywołałeś tekst sprzed 5 lat. Rozumiem że skoro od tamtej pory cisza, że nie potrafiłeś podać nowszego źródła, to nie dzieje się w tej sprawie nic?

Ok. Tupnął nóżką i odszedł obrażony.

Last edited 1 rok temu by Sygnalista
pogon
1 rok temu
Reply to  Sygnalista

Ale ja nie jestem twoim wujkiem google. To, że nie umiesz odnajdywać informacji to jest twój problem. Napisałeś jasno: ..Dlaczego, mimo upływu tylu lat, nikt z władz czy działaczy Juventusu nie próbował zrewidować wcześniejszych wyroków
Dostałeś pierwszego lepszego linka jakiego znalazłem i co? Przyznałeś się do wprowadzania w błąd i pisania nieprawdy? Nie? No to spadaj na bambus, nie lubię ludzi butnych i nie mam przyjemności gadania z nimi.

Sygnalista
Sygnalista
1 rok temu
Reply to  pogon

Trochę grzeczniej, proszę. „Spadaj na bambus” to sobie możesz swojej mamie odpowiedzieć jak Cię goni spać.

Jeżeli wysuwasz jakieś argumenty, a nie potrafisz ich niczym poprzeć, za to wyciągasz jakieś testy sprzed 5 lat, bo nowszych i aktualnych zwyczajnie nie znalazłeś, to odsyłanie mnie do wyszukiwarki Google jest, delikatnie mówiąc, niepoważne. Nie przeszkadza Ci to jednak obrażać mnie i zarzucać mówienie nieprawdy.

Last edited 1 rok temu by Sygnalista
pogon
1 rok temu
Reply to  Sygnalista

Niepoważne jest zabieranie głosu bez poznania tematu i oczekiwaniu, że ktoś cię wyręczy w poszukiwaniu informacji. Okłamałeś całe forum, że nikt z Juve przez wiele lat nie próbował podważać ,,wyroków” . Dostałeś dowód, że próbował, mogłeś się przyznać do błędu i nie ma tematu. Ale skoro tak to teraz kłamco się tłumacz. Być może jesteś fanem Interu i robisz to z premedytacją. Jedno jest pewne. Kłamiesz w sposób patologiczny. Wkurzyłeś mnie, pasujesz do Ceferina.

Sygnalista
Sygnalista
1 rok temu
Reply to  pogon

Wysłałeś mi w odpowiedzi stary i nieaktualny tekst, z którego zresztą niewiele wynika i ja mam przepraszać za wprowadzenie w błąd? Raczysz, Waść, żartować… Może wklej tekst o przebiegu tego procesu wszech czasów, jeśli w ogóle do niego doszło?

Jeśli znajdziesz AKTUALNY (i w miarę możliwości przetłumaczony na polski, bo włoskiego nie posiadam) tekst pochodzący z wiarygodnego źródła potwierdzający, że proces w tej sprawie się toczy, to oficjalnie przeproszę całą społeczność CheJuventus. Do dzieła, klawiatury w dłoń!🙂

Last edited 1 rok temu by Sygnalista
Gryfel
Editor
1 rok temu
Reply to  Sygnalista

Niepoważnym jest stawianie tezy bez poparcia i zmuszenie innych aby udowodnili, że to co się powiedziało to nieprawda i domaganie się podania konkretnych dowód.

pogon
1 rok temu
Reply to  Gryfel

Myślałby kto, że sygnalista powinien umieć szukać informacji, a tu – upośledzenie umysłowe xd.

Sygnalista
Sygnalista
1 rok temu
Reply to  pogon

A zatem challenge odrzucony? Draska na majtach ze strachu i zamiast próby udowodnienia swoich racji, ataki i obrażanie mnie oraz osób z niepełnosprawnością?

Last edited 1 rok temu by Sygnalista
Sygnalista
Sygnalista
1 rok temu
Reply to  Gryfel

Tak, trudno udowodnić istnienie czegoś, czego nie ma.🙂

Punktem wyjścia jest nieistnienie czegoś, więc to istnienie tego należy udowodnić, a nie na odwrót.

Jeżeli stwierdzę, że w tej chwili w Polsce toczy się proces w sądzie o nadanie praw obywatelskich krowie, to na mnie spoczywa obowiązek udowodnienia tego, wykazania że taka sprawa ma miejsce.

Analogicznie więc, jeśli ktoś twierdzi, że toczy się proces o odszkodowanie za Calciopoli, to musi wykazać, że faktycznie taki proces trafił gdzieś na wokandę.

pogon
1 rok temu
Reply to  Sygnalista

O jeny, ale ty napisałeś, że nigdy się nie toczył żaden proces i nigdy Juve nie podważało tych ,, wyroków”. A ja nie napisałem że teraz toczy się proces tylko że się toczył. Więc twoje kłamliwe odwracanie kota ogonem jest mało istotne. Bambus jest twój.

Sygnalista
Sygnalista
1 rok temu
Reply to  pogon

Do tej pory uważałem, że jesteś tylko śmieszny…😄

Napisałem że nie toczył się proces i zdanie podtrzymuję. Nie da się udowodnić czegoś, co nie miało miejsca, a tego, zdaje się, ode mnie oczekujesz. Rozumiem że mam znaleźć tekst w prasie, że nie toczy się proces? W mediach mieli napisać, że czegoś nie ma?😃

Już widzę te tytuły w prasie „Kowalskiemu nie spalił się dom”, „Maryla Rodowicz nie miała dziś wypadku”.😃 Komedia, istna komedia z Tobą. Szorujesz po dnie w tej dyskusji, to musi być bolesne…

Co Ty z tym bambusem? Chcesz mi opowiedzieć o swojej traumie?🙂

Last edited 1 rok temu by Sygnalista
Sygnalista
Sygnalista
1 rok temu
Reply to  pogon

Znów rzuciłeś świeżutkim newsem. Podziwiam upór.😃

clyde_1987_
1 rok temu
Reply to  pogon

Nie rozumiem dlaczego ty, Gryfel i kilku innych logicznych ludzi tracicie cenny czas i energię na rozmowę z tym (użytkownikiem). Dziwi mnie również, że do (miejsca), w którym przyszło mu żyć, doprowadzono Internet. (Użytkowników) tego kalibru cieszy, kiedy zwrócą na siebie uwagę, zirytują kogoś.

( Zedytowałem odrobinę Twój post. Na przyszłość zachęcam do powściągliwości, żeby głupiego i bezsensownego bana nie wyłapać. Admin. )

Last edited 1 rok temu by wojczech7
Sygnalista
Sygnalista
1 rok temu
Reply to  clyde_1987_

Dlaczego pozwalasz sobie na taki brak kultury? Mam nadzieję, że administratorzy, jeśli tu jacyś są, wyślą Cię na odpoczynek. To skandal, żeby w ten sposób kogoś obrażać.

Nie masz żadnych argumentów. Jedynie hejt i bluzgi. Jestem rozczarowany tym serwisem. Jedynie obelgi i odsyłanie na strony Interu. Żadnej merytorycznej dyskusji. Niektórzy tutaj zachowują się niczym członkowie sekty.

Last edited 1 rok temu by Sygnalista
wojczech7
Admin
1 rok temu
Reply to  Sygnalista

Oj, ananasku. Napisałeś: „Dlaczego, mimo upływu tylu lat, nikt z władz czy działaczy Juventusu nie próbował zrewidować wcześniejszych wyroków?” Dostałeś zwrotnie informacje, że w istocie – próbował. W efekcie wyśmiewasz interlokutora, że nie przytacza argumentów za tym, że Juventus próbuje i oburzasz się na poziom dyskusji. Kolega clyde posunął się za daleko, ale jestem przekonany, że właśnie taki był (jest?) zamiar Twoich wpisów, by kogoś „zagotować”. Na pewno nie jest nią merytoryczna dyskusja, bo po kilku zdaniach widać, że kompletnie tematu Calciopoli nie zgłębiłeś. Także proponuję się nieco lepiej przygotować i do tematu wrócić. Jeśli ciągle będziesz szukał głupiej zaczepki… Czytaj więcej »

Gryfel
Editor
1 rok temu
Reply to  Sygnalista

Proszę
Calciopoli: nowe otwarcie – JuvePoland
Aktualny apelacja złożona w 2019 r.

luque10
1 rok temu
Reply to  Gryfel

Nie masz czegoś z kwietnia 2021? To też już stare..
Ja i tak się dziwię, po tym co tu przeczytałem, że komuś chce się tłumaczyć i szukać, podać na tacy, a ktoś powie – nie nie chcę.

1619175044304.jpg
Last edited 1 rok temu by luque10
pogon
1 rok temu

Tak, jak mówiłem – butny cham. A niektórzy mnie za to minusowali. Niech sobie kara Juve i Real, będzie przynajmniej powód, żeby móc mu splunąć w twarz (choćby wirtualnie).

pagrzuk97
1 rok temu

Superliga była wielką szansą dla Piłki nożnej.Gdyby powstała mielibyśmy
rozgrywki 15 wyrównanych drużyn. A tak niedługo będą wygrywały
drużyny posiadające bogatego tatusia. Przewaga klubów angielskich
i wspieranych przez petrodolary staje się zbyt duża nawet dla Realu i Barcy
nie mówiąc już o nas. Kto tego nie rozumie nie rozumie chyba współczesnego świata.
Jedynym stratnym byłaby Premier League, która straciła by na znaczeniu.

anavrin_
1 rok temu
Reply to  pagrzuk97

W pewien sposób to tłumaczy, dlaczego – by dorównać konkurencji – niektórzy muszą się zadłużać. To jest mechanizm znany i powszechny w gospodarce. Nie dorównasz najlepszym, przepadniesz, takie jest biznes. Nie tłumaczy to oczywiście przykładów skrajnie złego zarządzania finansami, nie usprawiedliwiam tego, ale też trzeba ujrzeć szerszy kontekst. Jak mantra wraca to, o czym pisałem – ludzie z reguły są ignorantami, nie robią tego i potem mamy poziom dyskusji jaki mamy (w sporcie, w społeczeństwie).

Gryfel
Editor
1 rok temu

A stawianie Bayernu jako przykładu też jest śmieczne. Rok w rok Bayern ładuje w transfery podobne miliony co reszta Superligi i buduje coraz większą dysproporcje finansową w Bundeslidze. Swoją pozycję zawdzięczają głównie idealnym stosunkom z niemieckimi firmami. My mamy Exor, a Bayern ma Addidas, Allianz i Audi, więc wiadomo, że ich sytuacja jest bardziej stabilna. Inwestycje Addidasa w Bayern dobrze opisane są w artykule Forbsa porównująceog Bayern do P$G i w sumie nie znajdując różnic. (Bayern Munich’s Transfer History Is Far More Like Paris Saint-Germain’s Than It Admits (forbes.com) Artykuł można podsumować cytatem: „Przepaść między PSG a drugim co do… Czytaj więcej »

Last edited 1 rok temu by Gryfel
Sygnalista
Sygnalista
1 rok temu
Reply to  Gryfel

Ależ demagogia.

Nazwa Bayern pada wyłącznie w kontekście znakomicie zarządzanego bogatego klubu, który dobrze stoi finansowo, a jednocześnie ma sukcesy w Europie. Taka jest prawda. O żadnej moralności i solidarności nikt nigdy o Bayernie nie wspominał.

Last edited 1 rok temu by Sygnalista
Gryfel
Editor
1 rok temu
Reply to  Sygnalista

No Bayern nie ma problemów, bo jak już mówiłem jest wsparty przez 3 instytucje finansowe, których Covid szczególnie nie dotknął.
Jeśli w klasie 19 uczniów sobie nie radzi, a jeden tak, to chyba wina nauczycielki, a nie uczniów.
Większość klubów europejskich przeżywa kryzys bo mają zamknięte stadiony (ok 1/4 dochodów), a UEFA mówi popatrzcie na Bayern i nie narzekajcie.

Sygnalista
Sygnalista
1 rok temu
Reply to  Gryfel

Nie ma problemów, bo jest lepiej zarządzany. Jeśli 16 uczniów, mimo trudności, lepiej lub gorzej, ale radzi sobie z nauką, a 3 grozi powtarzanie klasy, to chyba wina tych uczniów.

Jeszcze przed pandemią sytuacja finansowa takiego Juventusu była kiepska. Zamknięte stadiony tylko pogorszyły sprawę.

pogon
1 rok temu
Reply to  Sygnalista

Prawdę napisał. Ty napisałeś, że nigdy Juventus nie podważał wyroków z Calciopoli. Jak dostałeś info, że podważał to napisałeś, że to z 2016 i się nie liczy. To jest sposób rozmowy debila, którym oczywiście nie jesteś 😉

( I see what you did there… Z rozwagą, proszę. Admin )

Last edited 1 rok temu by wojczech7
Sygnalista
Sygnalista
1 rok temu
Reply to  pogon

Bo to prawda – stare i nic z tego nie wynika. Równie skutecznie Polska próbuje odzyskać wrak tupolewa. Pięć lat temu złożyli wniosek do sądu, a ten odmówił, bo to nie jego kompetencje. No i? Jakiś inny wniosek w innym sądzie? Jakieś efekty? Dla mnie to czysto pijarowy zabieg dla kibiców.

Last edited 1 rok temu by Sygnalista
Gryfel
Editor
1 rok temu
Reply to  Sygnalista

Dla przypomnienia – Juventus złożył wniosek w 2011, sąd odniósł się do tego dopiero w 2016 roku. Agnelli wypowiadał się po wyroku, że nadal będą szukać rozwiązań prawnych. W 2019 roku Juventus złożył kolejną apelację: Calciopoli: nowe otwarcie – JuvePoland Którego roztrzygniecia nadel ne ma, poczekamy pewnie jeszcze z 3 lata albo i więcej, bo Włoskim sądom się nie spieszy. Informacje tą znalazłem po wykonaniu instrukcji, jaką podał Ci jeden z kolegów wcześniej. Oczywiście dla Ciebie otworzenie wyszukiwarki na innej stronie to zbyt dużo. Więc proszę Cię już o niezaniżanie poziomu dyskusji na tym forum (o śmieszności, braku poszanowania innych… Czytaj więcej »

Last edited 1 rok temu by Gryfel
pagrzuk97
1 rok temu

Nie dziwię się, że szejkowie z PSG i City nie bardzo palili się do tego pomysłu. Ich przewaga zostałaby zniwelowana. Szkoda, kibice się z tego cieszą, nie wiem dlaczego. Ja chcę jak wszyscy oglądać igrzyska, super mecz co środę. Jak chcę romantyzmu to odpalam netflixa.

Uranopolis
1 rok temu
Reply to  pagrzuk97

To proste, jeśli nie wiesz dlaczego kibice się cieszą to najpewniej sam nie jesteś kibicem.

Sygnalista
Sygnalista
1 rok temu
Reply to  Uranopolis

Tacy ludzie. Myślą że wszystko można sobie kupić.

kubak
1 rok temu

W sumie spoko by było gdyby nas wywalili z LM. Wtedy nie widzę innego rozwiązania jak ugadanie się z resztą klubów, wciągnięcie JP Morgan i zrobienie sobie tego SL,

Bianconero62
1 rok temu

To jest kolejna z brudnych gęb, którymi gardzę. Ta cała nagonka na Juve i Real tylko mnie w tym utwierdza. Mega chamski i irytujący koleś i ni dziwota, że takim ludziom ciężko cokolwiek przemówić do rozsądku. I to śmieszne usprawiedliwianie Barcelony.

Kurczi
1 rok temu

„Sytuacja jest bardzo skomplikowana dla nich, nie dla UEFA, która ma po swojej stronie 235 z 247 klubów” no to o co się tak pruje? Te 12 klubów powinno na przyszłą edycję LM wystawić zespoły rezerw, a kibice jak zostaną wpuszczeni na stadion olać te mecze. Ciekawe czy UEFA by z takiego obrotu spraw była zadowolona. I jeszcze to lizanie du.. szejkowi z PSG. Szkoda że jak łamali FFP to dziwnym trafem komisje terminów nie dotrzymały i sprawa się rypła. City też jakoś kary nie poniosło, a nie czekaj dostali chyba z 10mln 😀 za to Milan musiał odpuścić jedną… Czytaj więcej »

OldLady
1 rok temu

Przepraszam bardzo, a czy to, że klub przeprosił to jakaś okoliczność łagodząca? To nie proces karny, a Uefa nie jest sędzią we własnej sprawie. Są umowy, odpowiednie klauzule, jak się je złamie to przepraszam nie usprawiedliwia. Choć oczywiste jest, że nie można karać za projekt. Powiedział to też facet z FIFY, która ma zdaje się większe pojęcie od tego typka.

wojczech7
Admin
1 rok temu
Reply to  OldLady

Od samego początku chłop daje się ponosić emocjom i wylewają się one z jego wypowiedzi. Szczerze mówiąc nie wiem, jak ktoś taki może pełnić tak poważną (?) funkcję.

Gryfel
Editor
1 rok temu
Reply to  OldLady

No to też pokazuje z kim Agnelli, Perez i spółka musieli negocjować.

Ceferin nie zachowuje sie jak prezydent organizacji, ale despotyczny monarcha z XVII wieku, który okaże akt łaski tym którzy ukorzyli się przed jego stopami i okazali skruchę.

Przejdź do paska narzędzi