Inne

einhard | 11 czerwca 2021

Ceferin: Sprawiedliwość jest powolna, ale…

Aleksander Ceferin ponownie zapowiada, że Juventus, Real Madryt i Barcelona nie unikną kary za stworzenie Superligi.

Komisja Dyscyplinarna UEFA oficjalnie zawiesiła postępowanie przeciwko klubom w związku z wyrokiem sądu w Madrycie, co oznacza, że ​​kluby te z pewnością będą mogły uczestniczyć w Lidze Mistrzów w sezonie 2021/22.

Powiem tylko, że sprawiedliwość jest czasami powolna, ale zawsze nadchodzi – powiedział Prezydent UEFA w wywiadzie dla RAI Sport.

Nie angażowałem się w postępowanie dyscyplinarne, ale z mojego punktu widzenia kary są nieuniknione. Najpierw wyjaśnimy kwestie prawne, a potem pójdziemy dalej, zaczniemy działać.

Czasami mam wrażenie, że te trzy kluby są jak dzieci, które uciekły na wagary. Nie zostały przez to zaproszone na przyjęcie urodzinowe i próbują dostać się na nie dzięki asyście policji.

Z kolei były prezydent UEFA, Michel Platini, powiedział w tym tygodniu, że kluby mają  prawo do utworzenia Superligi.

W piłce nożnej nic mnie już nie zdziwi. Jego komentarz nie zasługuje nawet na najmniejszą uwagę.

Stworzenie Superligi było również osobistym ciosem dla Ceferina, który jest ojcem chrzestnym córki Andrei Agnellego. Prezydent UEFA niejednokrotnie atakował Agnellego w wywiadach i wypominał prezydentowi Juventusu, że ten „kłamał mu prosto w twarz” na temat projektu na kilka godzin przed jego ogłoszeniem.

RAI Sport zapytało, więc Ceferina, czy podałby rękę Agnelliemu.

To osobiste pytanie i nie chcę w to wnikać, ale myślę, że on zna odpowiedź.

Źródło: twitter.com

Subscribe
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pogon
1 rok temu

Już nie ,,płaskoziemcy” , ale ,,dzieci na wagarach” . A tak trudno przyznać, że się zapędziłeś w swojej bucie i chamstwie? Że jednak sprawa nie jest ,,oczywista”? I że wszystko wskazuje na zupełnie inny finał tej historii? Nie… lepiej dalej rzucać epitetami i personalnymi żalami, a słowa innych osób o innym zdaniu uznać za ,,nie zasługujące na najmniejszą uwagę” . Gość jest ucieleśnieniem wszystkiego, czego nie cierpię w UEFA/FIFA. Oby więcej się wypowiadał, niech wszyscy kibice go słuchają.

andi
1 rok temu

Chciał powiedzieć, ale nie znał tego tekstu, że „Sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie”.

jacojaco/Kicek12345
1 rok temu

Z takim poziomem szurstwa to widzę go za 10 lat jako prezesa Napoli lub Palermo 😛

Szymon82juve
1 rok temu

Wiem że to może być trudne do zrealiowania ale chciałbym widzieć jego minę i jaki to byłby dla niego pstryczek w nos gdyby za rok musiał wręczyć juve puchar mistrzów i chciałbym widzieć jego minę w tym momencie😀

clyde_1987_
1 rok temu

Wczorajszy dzień i sytuacja z Eriksenem, po której piłkarze Danii musieli wyjść na boisko pokazała jak skurwiałą organizacją jest uefa. Każdy kto wierzył w ich walkę o romantyczny futbol przy okazji batalii o Super Ligę był idiotą. Przykro mi, że muszę użyć mocnych słów, ale nie mam tolerancji względem głupoty. Przy Platinim cerafin jest co najwyżej pucybutem, więc faktycznie nie powinien się o nim wypowiadać.

Gryfel
Editor
1 rok temu
Reply to  clyde_1987_

dokładnie. Dla mnie najbardziej chamski był wpis Ceferina, który wykorzystał sytuację by wbić szpilkę w stronę Superligi, mówiąc jak ważna jest „jedność w rodzinie futbolu” 😛

Przejdź do paska narzędzi