Liga Mistrzów

einhard | 29 marca 2019

Chiellini: Najlepsze dopiero nadejdzie

Giorgio Chiellini zaliczył swoje pięćsetne spotkanie w ekipie Juventusu w wygranym meczu z Atletico Madryt i trafił tym samym do klubowego muzeum.

To był z pewnością wyjątkowy wieczór, który zakończyliśmy zwycięstwem w niesamowity sposób. Dzięki temu kontynuujemy naszą przygodę z Ligą Mistrzów. To wielka wisienka na torcie – powiedział kapitan drużyny w wywiadzie dla JTV.

Minęło kilka tygodni i myślę, że w pełni zdaliśmy sobie sprawę z tego, co się stało. Teraz jesteśmy jeszcze bardziej podekscytowani i z niecierpliwością czekamy na te ostatnie dwa miesiące sezonu. Chcemy zrobić coś wyjątkowego i nadal doświadczać emocji, które odczuwaliśmy po meczu z Atletico.

Allianz Stadium stworzył magiczną atmosferę, której nie czuliśmy od jakiegoś czasu. Myślę, że był to dla nas wyjątkowy impuls, który sprawił, że ten mecz odróżnił się od wszystkich innych, więc chcemy to poczuć ponownie.

Z pewnością będzie na to szansa przeciwko Ajaxowi, ale teraz ważne jest, aby skoncentrować się na Serie A. Mamy sporą przewagę w tabeli, ale chcemy jak najszybciej zakończyć wyścig o Scudetto.

Chiellini został zapytany, czy istnieje szczególny dla niego mecz z tych wszystkich, które rozegrał w Juventusie.

Jest ich tak wiele. W tych pięciuset spotkaniach doświadczyłem wzlotów i kilku upadków. Cieszyłem się i płakałem, więc miałem po trosze wszystkiego. Te emocje na zawsze pozostaną ze mną i to był zaszczyt dzielić się nimi z tak wieloma mistrzami.

Mam nadzieję, że najlepsze jest jeszcze przed nami. W moim wieku naprawdę rozkoszuję się każdą chwilą, żyję z dnia na dzień i nie ustalam sobie żadnych limitów.

 

źródło: juventus.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi