Inne

tItOveN | 24 lutego 2022

Chiellini: Solidarni z Ukrainą

Agresja Rosji na Ukrainie obiła się szerokim echem w świecie. Także piłkarskim. 

Wpisy w mediach społecznościowych opublikowali m.in. Giorgio Chiellini, Miralem Pjanić czy Mattia De Sciglio.

Dzisiejszy poranek był szokujący i traumatyczny. Czułem się bezradny, patrząc na obrazy, których nie potrafiłem zrozumieć. Do końca miałem nadzieję, że do tego nie dojdzie i że kryzys nie przerodzi się w konflikt. Mam nadzieję, że nie dojdzie do efektu domina i że dyplomacja będzie w stanie zażegnać tę poważną sytuację. Moje myśli są z narodem ukraińskim, solidaryzuję się ze wszystkimi ludźmi, którzy są ofiarami tej wojny – napisał kapitan Juventusu, Giorgio Chiellini.

Z kolei Mattia De Sciglio opublikował następujący post:

Wojna jest największą klęską ludzkości, a bezradne przyglądanie się konfliktowi na Ukrainie jest przerażającym widowiskiem.

Były pomocnik Juventusu i reprezentant Bośni i Hercegowiny, Miralem Pjanić, który ze swojego doświadczenia pamięta okrucieństwo wojny, także opublikował, przejmujący, wpis, który zamieściliśmy na naszych mediach społecznościowych:

Źródło: twitter

Subscribe
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ater
11 miesięcy temu

Włoski Rząd ma jednak chyba nieco inne zdanie…

OldLady
11 miesięcy temu

Są przecieki, że Włosi są przeciw zablokowaniu Putinowskiej Rosji w systemie Swift. Bardzo to przykre. Uefa tymczasem życzy wszystkim miłego czwartku. Piłkarskie władze Europy czy Fifa udaje, że wojny nie ma. Powinno to się skończyć – dość udawania, że piłka nożna jest oderwana od tego co się w świecie dzieje. Fifa powinna wypierdolic na zbity pysk ruskich z wszelkich rozgrywek, na czele z baraży do Qataru. Inna sprawa, że ten Mundial to też kpina.

walkirr
11 miesięcy temu
Reply to  OldLady

Zachód nigdy nie zgodzi się na radykalne,solidarne środki, dopoki sami są bezpieczni bo Europa jest uzależniona od rosyjskich surowców i Rosja z Putinem dobrze o tym wie. Trzeba być naiwnym zeby myśleć ze bedzie inaczej

Bianconero62
11 miesięcy temu

Przeraża mnie populizm Uefy, która twierdzi, że polityki nie należy mieszać ze sportem, ale gdy dupa się paliła z powstaniem Super Ligi, to rząd Wielkiej Brytanii mógł śmiało interweniować i nie było żadnego problemu.

Orient
11 miesięcy temu

Szubrawcy za petroruble zrobią wszystko. To niestety pokazuje, że Rosja ma ogromne wpływy na Zachodzie i rozlegle powiązania gospodarczo-finansowe.

Last edited 11 miesięcy temu by Orient
clyde_1987_
11 miesięcy temu

Mam oczywiście świadomość, że w całym tym dramacie futbol nie jest zbyt istotny, ale pomimo tego jestem ciekaw jakie sankcje zostaną nałożone na rosyjską piłkę przez UEFĘ i największego romantyka w tym biznesie, a konkretnie Cerafina.

anavrin_
11 miesięcy temu
Reply to  clyde_1987_

Sankcje? Żadnych. Ich pensje finansuje Gazprom. Skończy się na tym, że mecze będą rozgrywane na neutralnym terenie (z tym, że tutaj bardziej chodzi i tak o bezpieczeństwo zawodników i sztabów), ale to żadne „sankcje”.

Last edited 11 miesięcy temu by anavrin_
anavrin_
11 miesięcy temu
Reply to  anavrin_

Apdejt: Pojawiła się jednak na nie szansa, brawa dla PZPN za wywarcie presji na FIFA. Jeśli pozostałe państwa mające rozegrać baraże dołączą się do tej narracji, być może coś z tego wyjdzie.

Niemniej, zdajmy sobie sprawę, że to byłby rezultat zewnętrznej presji na FIFA, a nie ich własna decyzja płynąca z wewnątrz tej instytucji.

Last edited 11 miesięcy temu by anavrin_
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi