Gracze Juve

maciejovsky | 17 maja 2022

Chiellini: Zawsze chciałem odejść na wysokim poziomie sportowym

Giorgio Chiellini w pomeczowym wywiadzie dał wszystkim wskazówkę, jaka będzie jego przyszłość.

Dla niespełna 38-latka był to ostatni mecz dla Juventusu przed turyńską publicznością po siedemnastku sezonach spędzonych w biało-czarnej koszulce.

Zadebiutowałem przeciwko Messinie, wchodząc za Pavla Nedveda. To był początek długiej historii, która mnie tutaj zaprowadziła. Odchodzę z radością i spokojem, ponieważ to była decyzja podejmowana przez miesiące, a nie tygodnie czy dni. Zawsze mówiłem, że chcę odejść na wysokim poziomie sportowym, dopasowanym do mojej kariery i osiągnąłem to.

To był trudny rok dla Juventusu, ale byłem w stanie udowodnić na boisku, że jestem na swoim poziomie, co dało mi siłę, by odsunąć się na bok i przepuścić młodszych graczy. Teraz, gdy kończy się okres ich ochrony i przytulania, nadszedł czas, aby wzięli na siebie odpowiedzialność. Doskonale zdaję sobie też sprawę, że podciąłem skrzydła niektórym młodym zawodnikom w Juventusie, więc przyszedł czas, aby lecieli, a ja będę im kibicować.

Brak awansu na Mundial przyspieszył całą sprawę. Moim planem było dotarcie na Mistrzostwa Świata, ponieważ po wygraniu Euro czułem, że jeszcze mogę być częścią reprezentacji. Oczywiście, gdybym nie był w formie, zostawiłbym miejsce innym, ale wszystko poszło nie tak, jak chcieliśmy. Zostawiam drużynę Juventusu i reprezentacji w dobrych rękach z utalentowanymi młodymi graczami, którzy są gotowi do działania.

Mecz z Lazio? Dostałem 17 minut – jedną minutę na każdy rok w Juventusie!

Przyszłość? Szczerze nie wiem, muszę podjąć ważną decyzję. Doświadczenie za granicą wzbogaca cię nie tylko na boisku, ale i na poziomie kulturowym. Czuję potrzebę nowego doświadczenia i zmierzenia się z inną kulturą niż tą, jaką znam z Juventusu. Wkrótce zadecydujemy z rodziną.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
OldLady
8 miesięcy temu

Powodzenia dalej mistrzu i dzięki za poświęcenie dla tych barw.

clyde_1987_
8 miesięcy temu

Jestem bardzo zadowolony z faktu, iż mogłem oglądać Chielliniego przez te wszystkie lata i cieszyć się jako kibic z jego sukcesów. Od młodego zdolnego i walecznego lewego defensora po doświadczonego, niemniej walecznego, stopera, który poprowadził Juventus i reprezentację Włoch do wielu triumfów.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi