Gracze Juve

einhard | 14 marca 2021

Chiesa zaskoczył Zambrottę

Gianluca Zambrotta jest przekonany, że Federico Bernadeschi poradzi sobie jako lewy obrońca i przyznaje, że nie spodziewał się tak dobrego sezonu w wykonaniu Federico Chiesy.

Włoch był ofensywnym skrzydłowym na początku swojej kariery, ale został przekwalifikowany na lewego obrońcę przez Marcello Lippiego, gdy trafił do Juventusu.

Kiedy przybył Mauro Camoranesi, zrozumiałem, że byłoby mi trudno znaleźć miejsce na tej pozycji. Dlatego podążyłem za pomysłami Lippiego – powiedział Zambrotta w rozmowie z Tuttosport.

Obrona nie była zbyt trudna, ale jestem prawonożny i najtrudniejszą rzeczą była poprawa gry lewą nogą. Pod koniec każdej sesji treningowej zostawałem na boisku, aby ćwiczyć jeszcze przez 30 minut.

Czy Federico Bernadeschi może podążać tą samą ścieżką?

Jeśli w to wierzy, ma wszystko, aby stać się wielkim lewym obrońcą.

Jak powiedział Pirlo, ma technikę i siłę, a swoje cechy może wykorzystać, zaczynając grę od tyłu. Podobał mi się w meczach przeciwko Spezii i Lazio.

Czy Federico Chiesa go zaskoczył?

Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że będzie miał taki wpływ na grę zespołu. Ma wspaniałą osobowość. Jest silny w sytuacjach jeden na jeden, strzelił wiele bramek. Jestem przekonany, że nadal może się poprawić.

Czy Ronaldo opuści Juventus?

Słyszałem wiele krytyki, czasami przesadzonej, ale to normalne. Najwięksi mistrzowie otrzymują pochwały, ale są też najbardziej krytykowani, gdy sprawy nie układają się dobrze.

Myślę powinni go zatrzymać i spróbować wygrać Ligę Mistrzów w przyszłym sezonie. Trudno będzie go zastąpić w 2022 roku, a wyobraź sobie, że odchodzi wcześniej.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi