Prasa

maciejovsky | 25 grudnia 2021

Ciekawa wypowiedź Fabio Capello

Fabio Capello nie był pod wrażeniem decyzji Massimiliano Allegriego o powrocie do Juventusu.

W wywiadzie dla La Gazzetta dello Sport były trener Juve m.in. omówił podobieństwa między nim a Allegrim czy próbował zrozumieć decyzję 54-latka o ponownym objęciu Starej Damy.

Powiedzmy, że nasze pomysły są podobne – zmiana systemów gry, dobre czytanie wydarzeń boiskowych, wygrywanie dzięki roszadom w składzie. Widzę w nim siebie.

Powiedziałem kiedyś, że Allegri stanie się parasolem, na który spadnie cała krytyka. I tak się stało. Winny czy niewinny obecnej sytuacji? Z perspektywy boiska – nie. Co prawda popełnił kilka błędów, chwilę zajęło mu zrozumienie, co powinien robić, ale droga, którą wybrał, jest optymalna. Max zawsze wie, dokąd iść. Chociaż decyzja, którą podjął, nie była najlepsza, bo mając ofertę od Realu, powinien ją zaakceptować.

Można powiedzieć, że Juventus był wygodnym wyborem. Za granicą jest trudniej, trzeba zadawać sobie więcej pytań, odkryć, że zawodnicy mają inne nawyki. Allegri pod tym względem wydaje się trochę leniwy. Nie interesuje go przeprowadzka, woli mieć w pobliżu Livorno.

Jakość obecnego Juventusu? Drużyna jest przyzwoita, ale na pewno nie taka, do jakiej wszyscy są przyzwyczajeni. Weźmy Cuadrado i Alexa Sandro. Kiedyś sprawiali wrażenie, że ciągle naciskają, a teraz nie zmieniają tempa. Oczywiście nie umniejszam Cuadrado, bo ten jakość piłkarską ma cały czas.

Juventus nie gra źle, ale tworzy za mało sytuacji. Morata zawsze był zbyt odizolowany. Lepiej radzi sobie wtedy, gdy gra z napastnikiem takim jak Kean. Teraz musimy zobaczyć, czy jeśli wróci Dybala, to Allegri pozwoli grać im wszystkim. To trudne, ale może się udać.

Pojedynek z Villarreal? To będzie trudny mecz. Jest to zespół, który rozwinął się i ma trenera Emery’ego, któremu bardzo dobrze idzie w europejskich pucharach. Hiszpanie są faworytami.

Transfery? Nie lubię o tym rozmawiać, ale Allegri wyraźnie szuka człowieka, który potrafi odwrócić losy meczu grając w środku pola. Próbował z Ramseyem, Arthurem i Locatellim. Ten ostatni jest doskonałym piłkarzem, ale bardziej pasuje mi na pozycję mezzali.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Orient
2 lat temu

Capello Ameryki nie odkrył. Klasowi zawodnicy w kadrze Juve zwyczajnie się starzeją, a nowi/młodsi nie wnieśli odpowiedniej jakości. Ramsey czy Arthur to po prostu drogie wpadki transferowe. Natomiast młodsi, którzy mieli być przyszłością Juve, wciąż nie dają tyle jakości, żeby zastąpić starych. Arthur nie stał nawet obok Pjanicia z najlepszych lat. On jest gorszy nawet od Pjanicia z ostatniego roku jego pobytu w Juve. Rabiot może nosić ręcznik za Khedirą z roku 2017 itd. itd. Allegri musi jednak wycisnąć maksimum z tego, co ma i wtedy czołowa czwórka w tabeli jest w zasięgu. Skład jest dużo gorszy niż ten sprzed… Czytaj więcej »

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi