Prasa

maciejovsky | 16 września 2018

Ciekawy wywiad z Pirlo

Andrea Pirlo przyznał, że nie będzie dla niego zaskoczeniem, jeśli Paul Pogba wróci do Juventusu.

Obaj zawodnicy grali ze sobą w barwach Juve w latach 2012-2015. Wspólnie wygrali trzy tytuły mistrzowskie i doszli do finału Ligi Mistrzów.

Juventus to klub ze wspaniałą historią. Od samego początku zrozumiałem, że zarząd ma bardzo ambitny projekt. Zbudowali nowy stadion, chcieli odzyskać Scudetto i pozycję w Europie. Jeśli doświadczysz tego od środka jak ja przez cztery lata, nie będziesz zaskoczony tymi sukcesami. Kiedy wygrywasz, czujesz się dobrze i chcesz ten stan utrzymywać. Juventus znakomicie sobie z tym poradził.

Początkowo myślałem, że zainteresowanie Juventusu moją osobą to plotki, ale później zadzwonił do mnie Fabio Paratici i powiedział, że to prawda.

Podziękowałem mu, Marottcie i prezydentowi Agnellemu, ale nie czuję jakiejś nostalgii. Dlaczego? Bo w swojej karierze już zaznałem szczęścia w postaci dzielenia szatni z tyloma gwiazdami.

Ronaldo? Nie wiem, czy lubi grać jako samotny napastnik. Wiem, że lubi zaczynać z lewej strony ataku, więc potrzebuje kogoś, kto będzie grał blisko niego, a Mandżukić jest do tego idealny.

Bonucci? Jego powrót mnie zaskoczył, ponieważ nie sądziłem, że po zaledwie sezonie w Milanie, on wróci do Juve. Juventus chce tylko najlepszych, a Leo to jeden z największych na swojej pozycji.

Pogba? Jego powrót nie zdziwiłby mnie, ponieważ jak przed chwilą wspomniałem – Juve szuka najlepszych, a jeśli ktoś odchodzi, to nie oznacza, że już nigdy nie wróci.

Dybala? Przyjęcie do świadomości, że nie jesteś podstawowym graczem na tym etapie sezonu, nie jest łatwe dla nikogo. Paulo zrobi jednak wszystko, żeby grać jak najwięcej. Jeśli trenuje z pasją jak Ronaldo, to osiągnie to, na czym mu zależy. Kiedy nie grasz, to znaczy, że musisz pracować jeszcze mocniej. Żeby była jasność: nikt nie kwestionuje zalet Dybali, ale by stać się kluczowym graczem dla Juve, musisz dać coś ze środka siebie, ale przede wszystkim musisz to zrobić dla samego siebie.

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi