Prasa

tItOveN | 27 lipca 2021

Co dalej z Locatellim?

Choć saga trwa, Juventus ponoć zbliża się do porozumienia w sprawie pozyskania Manuela Locatelliego w ramach wypożyczenia z opcją wykupu. Jednak oferta Bianconerich wciąż jest o ok. 10 mln niższa od tej złożonej przez Arsenal. 

Według Sport Mediaset, Juve przygotowuje propozycję dwuletniego wypożyczenia, którego całkowity koszt wyniósłby 10 mln euro. Następnie uaktywniłaby się opcja kupna zawodnika, która z łatwością przeszłaby w obowiązek za cenę 20 mln € plus kolejne 5 mln € w postaci premii/bonusów.

Łączna suma transferu wyniosłaby zatem około 35 mln €, co jest kwotą o 10 mln € niższą od oferty, którą według wcześniejszych doniesień złożył Arsenal.

Niemniej jednak, pomimo że Sassuolo byłoby więcej niż szczęśliwie oddając 23-latka do Londynu za ww. kwotę, sam pomocnik jasno dał do zrozumienia, że jego głęboką wolą jest trafienie do Juve i nie zamierza prowadzić żadnych negocjacji z The Gunners.

Jest to sytuacja podobna do tej, która pozwoliła Juventusowi zawrzeć umowę Fiorentiną w sprawie Federico Chiesy zeszłego lata. Również wtedy piłkarz był gotów odrzucić każdą inną opcję i wstrzymać się do samego końca z decyzją odnośnie do swojej przyszłości, aby ostatecznie przeforsować przenosiny do ekipy Starej Damy.

Według doniesień Romeo Agrestiego z Goal Italia, Juventus i Sassuolo spotkają się w czwartek, ażeby uzgodnić szczegóły transakcji.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
OldLady
1 rok temu

Wydawało mi się, że Arsenal dawał 40, a nie 45.

Bianconero62
1 rok temu
Reply to  OldLady

Nie wydawało Ci się, media pisały o 40.

pogon
1 rok temu
Reply to  OldLady

Arsenal może dawać i 100 mln, ale to obecnie jest zespół niewiele lepszy od Sassuolo. Żaden krok do przodu dla Locatellego. Bardziej bym się obawiał angielskich gigantów albo Atletico. Z drugiej strony obiektywnie te 40 mln to nie jest wygórowana cena i nie dziwię się Sassuolo, że tyle chce.

Kurczi
1 rok temu

A jakie dla nas ma znaczenie ile daje Arsenal? Czyli jak ktoś złoży propozycję 60mln to Juve musi ją wyrównać? Jeżeli zawodnik chce tylko do nas to marna karta przetargowa że ktoś daje więcej. To więcej to są tylko i wyłącznie wirtualne pieniądze których Sassuolo i tak nie zobaczy.

Arkadio
1 rok temu
Reply to  Kurczi

Takie że Sassuolo też ma prawo głosu?
I może powiedzieć albo Juventus wyrówna ofertę, albo w grę wchodzi tylko transfer do Arsenalu. A jeśli tam nie chcesz to zostajesz z nami.
Bo według tego co mówisz wynika że Juventus może zaoferować 5mln bo przecież zawodnik chce do nas.

OldLady
1 rok temu
Reply to  Arkadio

Wszystkie trzy strony muszą się porozumieć. Piłkarz ma jeszcze 2 lata kontraktu, także sytuacja Sassuolo jest średnia – tak jak piłkarza. Nie może on zażądać transferu za 5 milionów do Juve bo wtedy klub każe mu grać u siebie. Z drugiej strony teraz jest najlepszy moment na sprzedaż dla klubu gdzie wyhajpowały go mistrzostwa i ma 2 lata do końca kontraktu. Za rok też może dobrze zagrać na Mundialu, ale cena z uwagi na roczny kontrakt może być niska. Każda ze stron ma swoje argumenty, ale piłkarza z pewnością siłą nie da się wypchać na Wyspy. Cena ok 35 milionów… Czytaj więcej »

Kurczi
1 rok temu
Reply to  Arkadio

Nie do końca z mojej wypowiedzi wynika że Juve może zaoferować 5mln i Sassuolo ma się cieszyć, ale ok. Chcemy dać mniej więcej tyle ile zawodnik jest wart na korzystnych dla nas warunkach. Oczywistym jest że wszystkie 3 strony muszą powiedzieć tak. Jednak jak dla mnie (subiektywna ocena) Sassulo jest postawione trochę pod ścianą. Nie jest to klub który jak PSG czy City może pogardzić powiedzmy 40mln i zawodnika zesłać do rezerw. Jak napisał kolega w przyszłym sezonie negocjacje by mieli jeszcze cięższe ze względu na długość kontraktu. Do tego podobno mają umowę ustną z zawodnikiem że ten ma wybrać… Czytaj więcej »

Przejdź do paska narzędzi