Prasa

Kurp | 27 października 2022

Cobolli Gigli: zakup Pogby i Di Marii to błąd

Były prezydent Juventusu Giovanni Cobolli Gigli odniósł się na łamach 1 Football Club do obecnej sytuacji, w jakiej znalazła się drużyna z Turynu.

Defensywa drużyny się zmieniła. Niektórzy gracze to już nie ten sam poziom: myślę o Cuadrado. Juve straciło dwie bramki w sposób niedorzeczny. W ostatnich dwudziestu minutach kilku chłopaków pokazało swoją wartość i potencjał. Iling był dużą niespodzianką. To jest ta pozytywna strona w przeważających negatywnych aspektach. Jest coś, co nie działa. Ściągnięto złych piłkarzy, między innymi Di Marię i Pogbę. Ten ostatni nie chciał się zoperować i teraz płaci dłuższą pauzą. Są to gracze prestiżowi, patrząc na nazwiska, ale nic na razie nie zaoferowali, ani nie mieli szczególnego wkładu. Nie wiem, czy coś się stanie w tym względzie w przyszłości.

Juventus powinien zatrudnić piłkarzy z Serie A, chociażby Simeone, bądź Raspadoriego. To zawodnicy, na których warto było postawić. Nawet jeśli Arrivabene próbuje zredukować górę wysokich kontraktów.

Allegri? Lubię go jako osobę, ale uważam, że nie jest w stanie wykrzesać czegokolwiek z tej drużyny. Juve wiele zawdzięcza Massimiliano, ale wiadomo, że jego powrót był błędem Agnellego. Tak samo wiadomo, że zakupy klubu to była wola trenera. Twierdzę, że niektórzy z piłkarzy nie rozumieją już Allegriego, a drużyna nadal jest „chora”.

 

Źródło: ilbianconero.com

Subscribe
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
SzeFu1897
1 rok temu

Nie znasz się Panie Gigli. Większością głosów tego forum został kupiony Di Maria i Pogba. Co do Allegriego to już kaprys prezesa. Także tego …

maciejovsky
Admin
1 rok temu
Reply to  SzeFu1897

Przecież zawodnicy wymienieni przez Gigliego to piłkarze z zupełnie innych pozycji niż Pogba i Di Maria, a na nie była potrzeba zakupu. Chciałbyś grać Simeone na skrzydle, a Raspadorim w środku pola?

SzeFu1897
1 rok temu
Reply to  maciejovsky

Czy admin jest politykiem? Czy ja powiedziałem w swojej wypowiedzi, że chciałbym Simone i Raspadoriego? Chociaż założyłbym się o luźną ,,dyszke”, że każdy z nich zagrałby więcej minut niż w tym sezonie Pogba.

maciejovsky
Admin
1 rok temu
Reply to  SzeFu1897

Twoja wypowiedź zasugerowała, że zgadzasz się z wypowiedzią Gigliego, który zasugerował, że zamiast Pogby i Di Marii powinni przyjść Simeone i Raspadori, czyli zawodnicy grający na zupełnie innych pozycjach.

O ile z Pogbą wiązało się jakieś ryzyko, tak Di Maria zdrowotnie był w dobrej formie w zeszłych latach, ergo pomysł na ich zatrudnienie można obronić.

SzeFu1897
1 rok temu
Reply to  maciejovsky

Przecież napisałem, że się nie zna …to nie była ironia. Ten Pan już był w zarządzie i niczego wielkiego nie osiągnął. Teraz będzie mówił kto co ma robić. Jeszcze brakuje Moggiego

Gryfel
Admin
1 rok temu
Reply to  SzeFu1897

zapomniałeś o Capello, który obecnie jest największym krytykiem Allegriego, a mając Juventus naszpikowany gwiazdami grał na 1-0.

dimebag11
1 rok temu
Reply to  Gryfel

Tyle, że ten Capello wygrywał po 1:0, a Allegri już nawet tego nie potrafi. Myślisz, że gdybyśmy z Maxem u sterów nadal wygrywali w jego stylu 1:0 czy 2:1 znakomicie murując swoją bramkę, to spadłaby na niego aż taka fala krytyki? Moim zdaniem nie, a część ludzi czepiałaby się tylko stylu. Zresztą kunszt Allegriego po jego powrocie do Juve chyba wystarczająco weryfikuje zestawienie spotkań z silnymi drużynami, gdzie jedyną wygraną na tej liście jest 1:0 z Chelsea w fazie grupowej LM. PS. Odnośnie Capello, to super, że chłop ma odwagę, by krytykować (zresztą słusznie) Allegriego, bo reszta trenerów/byłych trenerów związanych… Czytaj więcej »

Last edited 1 rok temu by dimebag11
Johnyjuve 2000
1 rok temu

Akurat cuadrado to już jest tragedia -gosc już nic nie wnosi do gry.

Gryfel
Admin
1 rok temu

No tak, po jaką cholerę klub kupił środkowego pomocnika i prawego skrzydłowego skoro w ich miejsce mógł postawić na środkowego napastnika i cofniętego napastnika?

Cabolli po raz kolejny pokazał, że nie ma pojęcia o piłce. Simeone spoko opcja, ale ostatecznie ma kosztować Napoli 15 mln. Milik na obecnych warunkach jest równie dobrą opcją. Dla Raspadoriego nie było miejsca w planowanym 4-3-3 Allegriego. Nie po to się pozbywano Dybali, aby ściągać zawodnika o podobnej charakterystyce.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi