Zarząd

einhard | 29 listopada 2021

CODACONS chce degradacji Juventusu i odebrania ostatnich Scudetti

Włoskie stowarzyszenie ochrony praw konsumentów (CODACONS) twierdzi, że Juventus może zostać zdegradowany do Serie B i pozbawiony ostatnich Scudetti w związku z aferą dotyczącą zysków kapitałowych.

CODACONS jest powiązany z CONI, Włoskim Stowarzyszeniem Olimpijskim, a jego prezes Marco Donzelli przemówił odnosząc się do dochodzenia w sprawie Juventusu, który jest oskarżony o fałszywą księgowość.

Oskarżenia są bardzo poważne i rzucają złowrogie światło na ostatnie sezony w piłce nożnej, również dlatego, że w ostatnich latach miała miejsce prawdziwa dominacja Juventusu, która zakończyła się dopiero w zeszłym roku – powiedział Donzelli, cytowany przez TMW.

Gdyby Juventus miał bezprawnie zdobyć przewagę nad swoimi rywalami, dzięki działalności tego typu, to sprawiedliwość w trakcie ostatnich sezonów nie funkcjonowała i w konsekwencji Federacja i Urząd ds. Konkurencji Rynkowej będą musiały interweniować i wprowadzić sankcje dla wszystkich za to odpowiedzialnych.

Poza karami indywidualnymi, także sam klub nie będzie zwolniony z kary. Z tego powodu i aby chronić tysiące fanów, złożymy skargę do Urzędu Antymonopolowego i Prokuratury Federalnej z prośbą o zdegradowanie Juventusu do Serie B i cofnięcie tytułów ligowych zdobytych w trakcie trwania tych potencjalnie nielegalnych operacji.

Źródło: tuttomercatoweb.com

Subscribe
Powiadom o
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Lucky1313
1 rok temu

Gdzie można oglądać SerieB?
Ktoś coś?

OldLady
1 rok temu

Jest chyba na to jakiś mem:

maxresdefault.jpg
luque10
1 rok temu

Może w końcu będziemy faworytami Max? 🤔

SonOvTheMoon
1 rok temu

To może Buffon by jeszcze u nas pobronił skoro będziemy w serie B

Bianconero62
1 rok temu

Kolejny sukces Włochów na arenie międzynarodowej i kolejny bajzel wewnątrz ligi. Żenada.

Calcio Maestro
1 rok temu

Robale mediolańskie już sobie pewnie dopisują na tych krzywych kalkulatorkach, żeby drugą gwiazdkę przypiąć.

Pepe_Mar
1 rok temu

Skoro te niby pokrętne ruchy transferowe i kreatywna księgowosć dały niesprawiedliwą przewage Juve tylko w ostatnich sezonach, to dlaczego w ostatnich sezonach Juve grało najgorzej i straciło panowanie nad ligą? Zdziebko bez sensu takei argumentowanie

luque10
1 rok temu
Reply to  Pepe_Mar

Bo i cała akcja wygląda na bezsensowną. Co pokazują kolejne komentarze w sprawie.
Jak można udowodnić, że piłkarz X dla klubu nie jest wart np. 15 mln. Mówię, że jest a jakim prawem Ty, że nie? Musieliby robić zupełnie co innego, niż podawane jest w mediach.
Inter i Milan robiły to samo i nic kompletnie nie dostały, także wygląda to na pompowanie balonika przez frustratów.

Gaara
1 rok temu

Wlosi to chyba lubia 🙂

IMG_20211129_154644.jpg
anavrin_
1 rok temu

Ja pierdole, serio można na podstawie takich argumentów budować tak poważne oskarżenia? Włochy, jak Rosja, to stan umysłu.

jacojaco/Kicek12345
1 rok temu

Przynajmniej pozbędziemy się całego szrotu w kadrze 😀

Szymon82juve
1 rok temu

Nie udało się UEFA, udupić Juve to muszą we Włoszech znaleść sposób żeby ich załatwić. Z takim podejściem włoska liga nie dogoni Europejskiej czołówki przez kolejne 20 lat

pogon
1 rok temu

Tylko czekać aż wyjdzie prezes Nedved i obwieści, że Juventus pozostanie w Serie A, a śledztwo zostanie zakończone pozytywnie dla klubu. Wtedy to już wiadomo, że zaczynamy od początku.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi