Inne

einhard | 10 sierpnia 2020

Commisso najbogatszym prezesem w Serie A

Rocco Commisso został uznany zat najbogatszego prezesa klubu z Serie A, według Bloomberg Billionaires Index.

Bloomberg obliczył wartość netto każdego miliardera na świecie i uznał, że Carlos Slim jest najbogatszym właścicielem klubu piłkarskiego. 80-latek kieruje Realem Oviedo i jego majątek wyceniany jest na 45,7 mld dolarów.

Za Slimem na podium uplasowali się nowy właściciel Rennes, Francois Pinault (38,1 mld dolarów) oraz Roman Abramowicz z Chelsea (15,9 mld dolarów).

Commisso jest najbogatszym właścicielem z Serie A i siódmym najbogatszym prezesem klubu piłkarskiego na świecie (9,05 mld dolarów). Zhang Jindong, szef Suning Group, która kontroluje Inter, zajmuje dziewiąte miejsce (7,52 mld dolarów).

Były właściciel Milanu Silvio Berlusconi zamyka pierwszą dziesiątkę na świecie z kwotą (7,05 mld dolarów), a jego obecny klub, Monza dopiero co awansował do Serie B.

Andrea Agnelli z Juventusu i lider Elliott Management Paul Singer z Milanu nie znajdują się nawet w pierwszej 500 najbogatszych ludzi na świecie. Podobnie jak Dan Friedkin, który niedawno przejął Romę z rąk Jamesa Pallotty.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
OldLady
3 lat temu

Nie ma to znaczenia bo rodzina Agnellich jest bogata i mają siana w opór. Zresztą klub ma się bilansować i samodzielnie funkcjonować. Gdy jest w rękach miliarderów jest ich kolejną zabawką , która szybko się może znudzić.

anavrin_
3 lat temu

To jest majątek prywatny, może on nie mieć zupełnie nic wspólnego z finansami klubu. I obecnie, w świetle obecnych regulacji, nie ma (chyba że omijać zasady FFP, co – jak pokazało City – da się robić bez trudu by pieniądze od właścicieli wędrowały do klubów).

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi