Kibice

einhard | 31 maja 2019

Conte: Inter ma wielką historię i ambitny projekt

Antonio Conte został oficjalnie ogłoszony trenerem Interu Mediolan.
 
Rozpoczyna się nowy rozdział w moim życiu. – powiedział były zawodnik i trener Juventusu w rozmowie z oficjalną stroną swojego nowego klubu.
Jestem naprawdę podekscytowany. Poprzez moją pracę postaram się spłacić całe zaufanie, jakim obdarzyli mnie prezydent i dyrektorzy.
Wybrałem Inter ze względu na to, jaki jest to klub. Ze względu na solidną podstawę projektu i jego ambicje. Z powodu wielkiej historii Interu. Uderzyła mnie przejrzystość klubu. Chęć przywrócić Inter na należne mu miejsce.
 
Przejście Conte do Interu wywołało mieszane uczucia wśród kibiców Juve, którzy hurtowo podpisują petycję o usunięciu gwiazdki Conte z Allianz Stadium. Pewne obawy żywią jednak także fani Interu.
 
Nie jesteśmy Juve. – czytamy na Facebooku ultrasów Interu z Curva Nord.
Zwycięstwo nie jest jedyną rzeczą, która ma dla nas znaczenie. Wskazujemy stanowczo i zdecydowanie, że Curva Nord z pewnością nie może zapomnieć o czarno-białej przeszłości Conte.
Akceptujemy fakt, że poprzez wyroki sądów trener odpokutował już za swoje winy związane z pewnymi podejrzeniami. Z drugiej strony jego „wina” za bycie przez tyle czasu żołnierzem Juventusu pozostaje nieusuwalna dla naszego klubu, który uważamy, że jest lata świetlne z przodu pod względem stylu i wartości.
Naszą troską jest przede wszystkim aspekt moralny. Bycie w Interze oznacza ogrywanie przeciwników, akceptowanie porażek oraz wyroków sądów i nieszukanie wymówek.
Życzymy powodzenia panu Conte, z nadzieją, że szybko pokaże, że jest godny Interu.
 
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi