Inne

einhard | 5 września 2020

Conte: Wpuszczenie fanów na stadiony to zły pomysł

Premier Włoch odrzuca prośby o umożliwienie posiadaczom biletów sezonowych udziału w meczach Serie A.

Pojawia się coraz więcej apeli o wpuszczenie na stadiony co najmniej 1000 kibiców, zwłaszcza po tym, jak Napoli, Parma i Sampdoria zagrały przedsezonowe mecze towarzyskie przed taką publicznością, zasiadającą na trybunach. Wszyscy widzowie nosili maski i zachowywali dystans społeczny na świeżym powietrzu.

Juventus i sejmik regionalny Piemontu złożyły formalną prośbę o wpuszczenie kibiców na pierwszy mecz Serie A przeciwko Sampdorii, ale wygląda na to, że nie będzie to możliwe.

Jeśli o mnie chodzi, obecność ludzi na stadionie lub innym dużym zgromadzeniu, gdzie bliski kontakt jest nieunikniony, nie tylko podczas samego wydarzenia, ale także podczas wchodzenia i wychodzenia, jest absolutnie nieodpowiednia – powiedział Giuseppe Conte w wywiadzie dla gazety Il Fatto.

Liczba przypadków COVID-19 we Włoszech ponownie rośnie z dnia na dzień. W ciągu ostatnich 24 godzin zarejestrowano 11 zgonów i 1733 nowych pozytywnych przypadków.

Szkoły we Włoszech mają zostać ponownie otwarte w tym miesiącu, więc istnieje obawa, że ​​zbyt duże rozluźnienie blokady sprokuruje pojawienie się drugiej fali zachorowań. Z tego powodu niestety jest mało prawdopodobne, aby Techniczny Komitet Naukowy (CTS), który analizuje wszystkie protokoły związane z COVID we Włoszech, wydał pozytywną opinię na temat prośby, dotyczącej spotkania Juventus-Sampdoria.

CTS uważa, że ​​przy obecnym stanie rzeczy nie ma warunków pozwalających na organizację dużych wydarzeń z udziałem widzów, a także martwi się możliwym przeciążeniem systemu opieki zdrowotnej – powiedział prezes ISS, Silvio Brusaferro, w rozmowie z Corriere della Sera.

Źródło: football-italia.net

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi